راکت قابل بازیافت فالکون ۹ اسپیس ایکس برای بار سوم به فضا فرستاده شد

موشک قابل استفاده مجدد SpaceX Falcon 9 با سومین راه اندازی و فرود مجدد خودش تاریخ ساز می شود. برای چندین دهه، تقویت کننده ها و بوسترهای راکت های بزرگ تنها فقط یک بار استفاده می شدند. اما، در حال حاضر، Elon Musk یکی از تقوبت کننده های شرکت خودش را سه بار استفاده و امتحان کرده است.

اکنون زمانی است که برای اولین بار، یک تقویت کننده راکت کلاس مداری برای سه ماموریت استفاده شده است، بارگیری بار برای ارسال به فضا و سپس هر بار با ایمنی کامل، بازگشتن به زمین.

قبل تر نیز خبرها حاکی از این بود که موشک فضایی بلوک ۵ شرکت SpaceX برای ارسال سوم به فضا آماده می شود.

یک موشک فضایی بلوک ۵ فالکون ۹ شرکت SpaceX از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ (Vandenberg) در کالیفرنیا در ساعت ۱۰:۳۴ به فضا پرتاب شد و حدود هفت دقیقه بعد، اولین قسمت آن در کشتی هواپیماهای بدون سرنشین این شرکت به نام Just Read The Instructions که در اقیانوس آرام مستقر است، فرود آمد.

در زیر راه اندازی یک راکت فضایی فالکون ۹ که برای سومین بار و به صورت بی سابقه ای به مدار فضایی فرستاده می شود و باز میگردد را مشاهده می کنید.

همان تقویت کننده در اولین راه اندازی موشک بلوک ۵ (نسخه نهایی Falcon 9 طراحی شده تا ۱۰۰ بار پرواز) در ماه می (May) و سپس در ماه آگوست نیز مورد استفاده قرار گرفت.

ببینید که کمپانی SpaceX برای چندمین بار موشک فضایی Falcon 9 خود را به فضا پرتاب کرد و یا SpaceX دومین راکت چند بار مصرف بلوک ۵ خود را به فضا فرستاد.

استفاده مجدد از موشک های فضایی، کلیدی برای دیدگاه Elon Musk در مورد ارسال فضاپیماها به صورت ارزان تر، سریع تر و راحت تر به مدار فضایی می باشد.

همینطور ببینید که SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

این مأموریت خاص همچینین تعدادی از ماهواره های کوچک را توسط این موشک به فضا، در میان بی شماری از ماهواره های ایالات متحده، می برد.

قسمت بالایی از راکت Falcon 9 مجموعه ای است که کلا ۶۴ ماهواره cubesats و ۳۴ ماهواره smallsats را به نمایندگی از سازمان های مختلف و ۱۷ کشور در اختیار دارد.

سهم سواری توسط شرکت Spaceflight Industries خریداری شده است، که تمام اتاق راکت را از SpaceX خریداری نموده و آن را برای ماموریتی که SSO-A SmallSat Express نامیده شده است، در اختیار گرفته است.

تقریبا کمتر از هشت دقیقه بعد از انفجار و لانچ، نیمه پایینی راکت Falcon 9، که از بعد از سه بار راه اندازی رنگی دودی گرفته بود، در وسط کشتی حامل هواپیماهای بدون سرنشین شرکت SpaceX قرار گرفت.

پس از راه اندازی، Musk در توئیتر گفت که دو قطعه از موشک از دست رفته، اما در نزدیکی اقیانوس ارام فرود آمده است.

او می گوید: “طرح این است که آنها را خشک کنند و دوباره برای راه اندازی اماده کنند. هیچ مشکلی با کمی خیس شدن آن ها وجود ندارد”.

با این حال، در یک تماس با خبرنگاران بعد، یک سخنگوی SpaceX گفت که این شرکت ابتدا اطمینان حاصل می کند که یک شیب خاص در آب نمکی اقیانوس اثر منفی بر قطعات مورد استفاده نگذاشته باشد.

برای مطالعه بیشتر: فضانوردان جدید ناسا با فضاپیماهای SpaceX و Boeing به فضا می روند، SpaceX، اولین مسافر و فضاپیما خود را برای سفر به دور ماه آماده می کند.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.