اخیرا انتشار گازهای CO2 دمای جهانی کره زمین را تا ۱٫۵ درجه سانتیگراد گرم تر کرده است!

خبرهای اخیر حاکی از این هستند که انتشار گاز های کربن دی اکسید (CO2) کنونی زمین را بیش از 1.5 درجه سانتیگراد گرم تر کرده است و گفته می شود که ما می توانیم مسیری برای افزایش درجه حرارت جهانی تا 2 درجه سانتیگراد را طی کنیم. قبل تر نیز خبرها، افزایش دمای کره زمین را یک مشکل حیاتی می دانستند و اکنون حتی با بزرگتر شدن این مشکل و به وجود آمدن بسیاری از مشکلات دیگر می توان حیات این سیاره آبی را در معرض خطر دانست.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
اخیرا انتشار گازهای CO2 دمای جهانی کره زمین را تا ۱٫۵ درجه سانتیگراد گرم تر کرده است!

حتی اگر ما بلافاصله مانع از ساختن نیروگاه ها، کارخانه ها، وسایل نقلیه و لوازم خانگی شویم که CO2 تولید می کنند، ما به افزایش دمای جهانی به بیش از ۱٫۵ درجه سانتی گراد می رسیم، محدودیت پیشنهاد شده توسط توافقنامه پاریس.

کسانی که مقصران موجود در انتشار CO2 هستند، حدود ۶۶۰ میلیارد متریک تن گازهای گلخانه ای تولید خواهند کرد و تنها ۵۸۰ میلیارد تن لازم خواهد بود که ما را به دمایی بیش از ۱٫۵ درجه سانتیگراد برساند.

اما این فقط به همینجا خلاصه نمی شود و حتی می تواند بدتر نیز شود.

اگر ما همچنان به کار نیروگاه های موجود برای نابود کردن زندگی مفید خود ادامه دهیم و حتی امکانات یا نیروگاه های جدیدی که قبلا برنامه ریزی شده اند را بسازیم، دو سوم از دی اکسید کربن لازم برای افزایش درجه حرارت تا دمای ۲ درجه سانتیگراد را تولید و منتشر کرده ایم.

این یافته های احتیاط بخشی از یک مقاله در طبیعت (Nature) امروز است و ما نمی توانیم بگوییم که می توانیم آنها را نادیده بگیریم.

دانشمندان در سال ۲۰۱۰ نیز پیش بینی کردند که ما به اندازه کافی زیربنای کربن دی اکسید برای ایجاد دمای جهانی ۱٫۳ درجه سانتی گراد را ساخته ایم.

آنها گفتند که همه چیز بدتر خواهد شد، مگر اینکه اقدامات شدیدی صورت گیرد.

تقریبا یک دهه بعد، مقاله ای که امروز منتشر شد، دنباله ای از این تحقیق است.

از آنجایی که ما همچنان هیچ مقیاسی را ارائه نداده ایم، وضعیت پیش بینی شده بدتر نیز شده است.

به گفته Technology Review، افزایش ۱٫۵ درجه سانتیگراد می تواند تقریبا ۲ میلیون مایل مربع از مراتع یخ های قطبی را از بین ببرد، بیش از ۷۰ درصد از صخره های مرجانی جهان را نابود کرده و ۱۴ درصد از جمعیت جهان را در معرض گرمای شدید قرار می دهد.

بر اساس این مقاله، ما باید تا سال ۲۰۵۰ به میزان تولید خالص صفر درصد برسیم تا دمای متوسط ​​جهانی را تثبیت کنیم، اما دستیابی به آن اصلا آسان نخواهد بود.

محققان پیشنهاد کرده اند که زیرساخت های انرژی موجود را که به مدت طولانی از پایان عمر مفید آن ها گذشته است را از کار بیاندازند، نیروگاه های موجود طبیعی و تجدید پذیر را راه اندازی کنند و یا ابزار هایی را برای جلوگیری از انتشار دی اکسید کربن و یا حتی کشیدن گاز CO2 از هوا را تولید کنند.

هیچ کدام از این راه حل ها ارزان نیستند، و با نیروگاه های بیشتر در دنیا، این کار بعید به نظر می رسد.

این قطعا اولین گزارش نیست که تصویری از مرگ ما و به پایان رسیدن عمر زمین را به نمایش بکشد.

فقط ماه گذشته ما متوجه شدیم که سطح CO 2 از زمان شروع بشریت در بالاترین زمان خودش است.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که تغییرات آب و هوایی بسیار بدتر از سال های قبل است و ما دیده ایم که چگونه تغییرات اقلیمی مبتنی بر انسان می تواند این سیاره را خراب کند.

در حالی که برخی از افراد در سراسر دنیا آماده سرمایه گذاری در شکستن صنعت های وابسته به سوخت فسیلی مانند زغال سنگ هستند، ایالات متحده آمریکا بزرگترین افزایش انتشار گازهای گلخانه ای را در حدود یک دهه در سال ۲۰۱۸ به خود دیده است.

قطعا مقدار زیادی زنگ هشدار وجود دارد.

این که آیا ما کاری را در مورد آنها انجام می دهیم؟ این یک سوال بزرگ است.

در صورت علاقه نیز ببینید که سال ۲۰۱۸ همانند چهار سال گذشته گرم تر و داغ تر نیز شده است و یا NOAA: سال ۲۰۱۷، گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای را گزارش می دهد.

رای شما به "اخیرا انتشار گازهای CO2 دمای جهانی کره زمین را تا ۱٫۵ درجه سانتیگراد گرم تر کرده است!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن