Kepler، تلسکوپ کشف سیاره معروف ناسا، خاموش می شود

Kepler در سال 2009 به فضا فرستاده شد تا به دانشمندان ناسا در شناخت سیاره های منظورمه شمسی و کشف سیاره های جدید کمک کند. سوخت موجود در مخزن Kepler درحال اتمام است و این تلسکوپ محبوب به زودی برای همیشه خاموش خواهد شد.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
Kepler، تلسکوپ کشف سیاره معروف ناسا، خاموش می شود

ناسا دیروز اعلام کرد، سوخت موجود در مجزن تلسکوپ کپلر در حال اتمام است و باید به زودی انتظار خاموش شدن این تلسکوپ را داشته باشیم.

در سال ۲۰۰۹ تلسکوپ کپلر به فضا پرتاب شد و اکنون ۱۵۱ میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد.

این تلسکوپ به ناسا در شناخت بهتر منظومه شمسی کمک بسیاری کرد و همین طور اطلاعات جمع آوری شده به کمک کپلر به کشف ۲,۶۵۰ سیاره جدید منجر شده است.

تلکسوپ Kepler انواع مختلف سیاره ها را با اندازه ها و رفتار عجیب و غریب کشف کرده است. این اکتشافات به ناسا برای دسته بندی سیارات کمک بسیاری کرده است.

حالا خبر می رسد Kepler در حال اتمام سوخت است و به زودی خاموش می شود. اما ناسا قصد دارد یک بار دیگر در ماه مرداد این تلسکوپ را بیدار کند تا متخصصان بتوانند اطلاعات موجود در آن را از زمین دانلود کنند.

برای اینکه اطلاعات Kepler را بتوان از زمین دانلود کرد، این تلسکوپ باید آنتن ها خود را به سمت زمین بچرخاند. حرکت آنتن در این تلکسوپ از مواردی است که سوخت بسیاری مصرف می کند و مشخص نیست این تلسکوپ با این مقدار سوخت قادر به انجام این کار باشد یا نه.

ناسا از مدت زمانی که می توانستند از کپلر استفاده کنند در هنگام ارسال آن به فضا در سال ۲۰۱۱ اطلاع کامل داشته است. این تلسکوپ فضایی در سال ۲۰۱۴ به ماموریتی به نام K2 ارسال شد که تا به امروز ادامه داشته است. ناسا از زمان شروع ماموریت K2 می دانست فقط ۱۰ مورد مشاهده دیگر می تواند از این تلسکوپ داشته باشد.

این تلسکوپ چند بار دوچار مشکلاتی شده بود که متخصصان ناسا توانستند با استفاده از روش های ویژه با کنترل از روی زمین، Kepler را دوباره به زندگی بازگردانند. اما اتمام سوخت، مشکلی است که دانشمندان ناسا هم کاری در مورد آن نمی توانند انجام دهند.

مرداد ماه که این تلسکوپ بار دیگر برای دانلود اطلاعات روشن خواهد شد، آخرین باری خواهد بود که ما از Kepler خبر می شنویم و پس از آن باید برای همیشه با این تلسکوپ محبوب خداحافظی کنیم.

اکتشافات ناسا برای یافتن سیاره های جدید تر و شناخت بهتر منظومه شمسی ادامه خواهد داشت. در شروع سال ۲۰۱۸ ناسا با یک SpaceX Falcon 9 یک تلسکوپ جدید با نام Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) به فضا پرتاب کرده که به تازگی یک تصویر نیز به زمین ارسال کرده است.

تلسکوپ TESS وسعت دیدی حدودا ۴۰۰ برابر کپلر دارد و در نتیجه می تواند به ناسا در شناخت هزاران سیاره دیگر کمک کند.

رای شما به "Kepler، تلسکوپ کشف سیاره معروف ناسا، خاموش می شود" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن