اخیرا موج های رادیویی مرموزی از فضا و کهکشان های اطراف کشف شده است!

گفته می شود که اخیرا و به تازگی سیگنال های مرموز بیشتری از سمت فضای عمیق و کهکشهان های دیگر شناسایی شده است. موج های رادیویی سریع و جدیدی از خارج از کهکشان ما توسط تلسکوپ های فضایی ثبت و ضبط شده اند، و این سیگنال ها اطلاعات بیشتری برای کمک به حل یکی از آخرین معماهای جهان را به ما ارائه می دهند. در زیر تصویری طراحی شده از تلسکوپ رادیویی را مشاهده می کنید که در حال دریافت FRB ها یا همان سیگنال های رادیویی انفجاری می باشد.

4.2857142857143 از 5
از 14 رای
(رای دهید)
اخیرا موج های رادیویی مرموزی از فضا و کهکشان های اطراف کشف شده است!

خبرهای اخیر حاکی از این هستند که دسته جدیدی از سیگنال های بیگانه از جهت دو کهکشان دورتر از کهکشان راه شیری، به دست ما رسیده اند.

این موج های به اصطلاح سریع رادیویی و انفجاری (FRBs) نامیده می شوند که یکی از پدیده های مبهوم و ناشناخته جهان ما هستند، که اخیرا رخ داده است.

بیش از ده ها پالس قدرتمند و انفجاری یا تشدید شده، که در طی ۱۲ سال گذشته کشف شده اند، اکنون تلسکوپ رادیو نجومی Pushchino روسیه نیز در روز جمعه هفته گذشته، ۹ مورد از این موج های انفجاری شدید را گزارش کرده است.

این اعلامیه بر پایه یک نقطه عطف مهم منتشر شده است که در آن محققان نخستین بار یک FRB بدون تکرار یا تکرار نشدنی را از یک کهکشان منبع کشف کرده اند. (چرا که معمولا FRB های دریافت شده، تکرار FRB های قدیمی تر بوده اند)

دانشمندان روسی بر این باور اند که موج های انفجاری قدیمی همه در اطلاعات آرشیو از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ موجود هستند.

اما این سیگنالهای جدید از جهت کهکشانهای M31 و M33 که از نزدیکترین کهکشان ها به مسیر راه شیری ما هستند، آمده اند و اطلاعات آن ها با آرشیو قدیمی همخوانی ندارد که نشان از جدید بودن آن هاست.

با این حال، سطح قدرت موج های انفجاری نشان می دهد که آنها از فاصله خیلی خیلی دورتری هستند، یعنی پشت دو کهکشان نزدیک به کهشکان ما.

همچنین یکی از موج های انفجاری از جهت منطقه M33 دوباره تکرار شده است؛ این فقط سومین تکرار FRB است که تا کنون شناسایی شده است.

ردیابی تکرار یا همان اکو FRB ها نیز باید آسان تر باشد اما ردیابی منبع آنها بسیار دشوار است.

هنوز مشخص نیست که منبع تولید FRB ها دقیقا چیست، اما علت های پیشنهادی شامل همه چیز از برخورد ستاره های نوترونی گرفته تا هوش فرازمینی می باشد.

هر تشخیص جدیدی در آینده می تواند ما را به حل این رمز و راز نزدیکتر کند.

در صورت علاقه ببینید که سیاهچاله های فوق عظیم چگونه تشکیل شد اند؟ از یک ستاره؟ یا یک انفجار بزرگ؟ یا کوچکترین سیارک نزدیک به زمین توسط فضاپیما TESS ناسا یافت شد! و یا اکتشافات جدید فضاپیما Cassini ناسا نشان می دهد که حلقه های اطراف سیاره زحل تازه تشکیل شده اند.

رای شما به "اخیرا موج های رادیویی مرموزی از فضا و کهکشان های اطراف کشف شده است!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

2 پاسخ به “اخیرا موج های رادیویی مرموزی از فضا و کهکشان های اطراف کشف شده است!”

  1. Hosein گفت:

    یه نظر من یک جنگ بین موجودات فضایی شکل گرفته است

  2. فاطمه گفت:

    چقدر جذاب و هیجان انگیز ⁦☺️⁩⁦☺️⁩⁦☺️⁩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن