یافت شدن سیارک نزدیک به زمین توسط فضاپیما TESS ناسا

کوچکترین سیارک نزدیک به زمین توسط فضاپیما TESS ناسا یافت شد!

فضاپیما TESS ناسا تا به امروز کوچکترین سیارک نزدیک به زمین در منظومه شمسی را کشف کرده است. این یک سیاره کوچکتر از کره زمین است که بین سیاره ونوس یا همان زهره و کره زمین قرار گرفته است. سیارک ها نیز همانند دیگر سیاره ها در منظومه شمسی، در اطراف خورشید در حال چرخش هستند و می توانند به درک جهان اطراف ما بیشتر کمک کنند.

فضاپیمای TESS سازمان ناسا به دنبال پیدا کردن سیارات کوچکتر و کوچکتر می باشد، و در حال حاضر این شامل سیارات کوچکتر از جهان خانه انسان ها، یعنی کره زمین، نیز می شود.

این فضاپیما یک سیاره را در سیستم L 98-59 پیدا کرده است که به نام سیارک L 98-59b شناخته میشود، که 80 درصد از اندازه زمین است و 10 درصد کوچکتر از کوچکترین کشف قبلی این فضاپیما می باشد.

اما شما متاسفانه نمی توانید به زودی برای یک سفر به آن جا برنامه ریزی کنید.

این سیستم 34.6 سال نوری دور تر از زمین است و تمام سیارات تاکنون کشف شده اند نیز بسیار دور هستند (سیاره ها بزرگ 59c و 59d نیز اخیرا کشف شده اند) که در منطقه “بین زمین و زهره یا Venus zone” قرار گرفته اند، که متاسفانه در آن یک اثر گاز گلخانه ای فرار می تواند آنها را غیرقابل زندگی کند.

همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید، متاسفانه این سیارک ها در خارج از منطقه habitable zone، که یک مکان مناسب برای یافتن آب و حتی اثری از زندگی است، قرار گرفته اند.

با این حال، TESS سیارات را با استفاده یک سیستم خاص بر اساس (پراکندگی منظم در روشنایی ناشی از ستاره ها با عبور از کنار سیارات) تشخیص می دهد.

شما ممکن است حداقل به زودی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

TESS اولین سال گردش خود را در ماه ژانویه تکمیل می کند و می تواند به اندازه کافی برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد سیارات شناخته شده و احتمالا تجربیات بسیار بیشتر در دسترس باشد.

اما این یک رکورد برای کل ناسا نیست.

به عنوان مثال، سیاره Kepler-37b نیز شناخته شده است که به اندازه کافی بزرگتر از ماه است.

همچنین قبل تر نیز گفته می شد که دو سیاره خورشیدی شبیه به زمین، مناسب برای زندگی در آینده کشف شده اند و یا آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد و یا حتی فضاپیما Osiris-Rex ناسا در سیارک Bennu اثراتی از آب پیدا می کند.

این نشان می دهد که TESS می تواند طیف گسترده ای از پسوندهای خیره کننده را شناسایی کند و امیدوار است که دنیای سنگی فضای بیکران ما را شناسایی کند، و مطالعات دقیق تر با تلسکوپ فضایی جیمز وب نیز انجام می شود.

این فقط در مورد تلاش برای پیدا کردن اثر زندگی در اطراف نیست.

این داده ها می توانند به توضیح اینکه چگونه سیاره ها قابل زندگی هستند و یا چگونه سیاره ها به جهنمی مثل ونوس تبدیل می شوند، کمک کند.

در صورت علاقه نیز ببینید که برخی از دانشمندان و اخترشناسان معتقد اند که پلوتو یک سیاره است و نه یک سیارک! Farout، دورترین سیاره شناخته شده از ما در داخل منظومه شمسی و یا اکتشافات جدید فضاپیما Cassini ناسا نشان می دهد که حلقه های اطراف سیاره زحل تازه تشکیل شده اند.

ویدیوهای مشابه