برای جلوگیری از نابودی زمین، ناسا به سیارک ها حمله می کند

ناسا بارها اعلام کرده است که احتمال برخورد سیارک ها با زمین در آینده وجود دارد. اکنون این سازمان هوا و فضا برنامه حمله پیش دستانه به این سیارک ها را در دستور کار دارد.

3.6666666666667 از 5
از 39 رای
برای جلوگیری از نابودی زمین، ناسا به سیارک ها حمله می کند

ناسا در حال برنامه ریزی برای پیدا کردن راه حلی برای مشکل سیارک ها و اجرام آسمانی نزدیک به زمین است.

بسیاری از اجرام آسمانی در برخورد با جو زمین از بین می روند و بسیاری از آن ها را به عنوان ستاره دنبال دار می بینیم. اما اگر سرعت و وزن اجرام بیش از حد باشد می تواند از دیواره دفاعی جوی زمین عبور کرده و به سطح زمین برسد.

با برخورد اجرام با سطح زمین می توان انتظار خسارت های بسیار را داشت. حتی گفته می شود انقراض دایناسور ها به علت برخورد یک شهاب سنگ با کره زمین بوده است. پس اگر دوباره این اتفاق رخ دهد احتمال دارد باعث انقراض نسل انسان ها نیز شود.

با توجه به گستردگی جهان و کم بودن تعداد اجرام آسمانی نزدیک منظومه شمسی، احتمال این برخورد های ویرانگر بسیار کم است. اما همچنان موضوعی ممکن محسوب می شود.

اجرام نزدیک به زمان به ۵ دسته با توجه به قدرت آن ها، تقسیم می شوند. این دسته ها از “بدون خطر” (مانند خطوط موقتی نورانی که گاهی در آسمان می بینیم) تا “خطر جهانی” (مانند آن چیزی که دایناسور ها را منقرض کرد) هستند.

حتی اجرام بسیار کوچک فضایی نیز می توانند در زمین باعث تخریب های گسترده شوند. زیرا در حال سفر با سرعت بسیار بالایی هستند و شاید بتوانند از دیواره دفاعی جوی زمین عبور کنند.

به عنوان مثال در سال ۱۹۰۸ یک جسم آسمانی به جنگل های روسیه برخورد کرد و ۸۰۰ مایل را با سرعت بالا طی کرد. اگر این جسم آسمانی به مکانی مانند نیویورک برخورد می کرد باعث میلیون ها کشته می شد که فاجعه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

خوشبختانه ما اکنون در پیدا کردن خطرات نجومی بسیار پیشرفت کرده ایم و ناسا ۹۶% اجرام بزرگ با توانایی از بین بردن زمین را شناسایی کرده است.

در اطلاعاتی که در سازمان ملل موجود است ۱۸,۳۱۰ عدد از اجرام آسمانی لیست شده اند که ۸,۰۰۰ عدد از این اجرام در دسته بندی “خطر جهانی” قرار دارند.

از طرف دیگر ما از چند ماه قبل حداقل می توانیم متوجه شویم، جسمی در آسمان دارد به سمت زمین می آید.

ناسا قصد دارد از سه طریق به اجرام آسمانی که می توانند به زمین صدمه بزنند، حمله کند.

۱- شلیک مستقیم به آن ها

با این روش به صورت مستقیم این اجرام را با موشک و سفینه های فضایی مورد هدف قرار می دهند تا آن ها را به طور کامل نابود کنند، یا حداقل توان آن ها را کم کنند تا جو زمین از پس آن ها بر بیاید.

۲- تغییر مسیر حرکت آن ها با اتصال سفینه های فضایی

در این روش یک سفینه فضایی به این سیارک ها متصل خواهد شد تا با استفاده از تکنولوژی های موجود مسیر آن ها را تغییر دهند تا به زمین برخورد نکنند.

این روش بسیار شبیه فیلم های تخیلی هالیوودی است، اما واقعا یکی از راه های نجات ما از این سیارک هاست.

۳- انفجار اتمی در سطح سیارک ها

برخی از سیارک ها ممکن است قدرتمند تر از آن چیزی باشند که بتوانیم آن ها را تغییر مسیر دهیم یا با شلیک موشک نابود کنیم.

راه حل نابودی این سیارک ها فقط استفاده از انفجار اتمی است. برای نابودی این سیارک ها باید موشک هایی با قابلیت حمل کلاهک اتمی به آن ها بزنیم تا از شر خطر آن ها راحت شویم.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.