انویدیا، با گرافیک جدید RTX خود، تصویر فرود به ماه آپولو 11 را به روز می کند

Nvidia با قدرت گرافیک GPU جدید خود شایعات و بحث ها در مورد تصویر فرود ماه خود را به روز می کند. در سال 2014 شرکت انویدیا از تکنولوژی هایی برای اثبات اینکه عکس از فرود ماه نمی تواند فیک و یا به اصطاحی دیگر ساختنی باشد، استفاده کرده بود، در حال حاضر، با استفاده از GPU جدید و قابلیت Ray-tracing RTX آن، دوباره برای انجام این کار اقدام می کند.

آیا شما می توانید بگویید که کدام عکس از فرود واقعی ماه و کدام یک رندر Nvidia است؟

نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) و باز آلدرین (Buzz Aldrin) تقریبا 50 سال پیش در ماه قدم گذاشتند، اما برخی نظریه پردازان و برخی شایعات وجود دارند که در واقع این اتفاق نیافتاده است.

یک نکته که اغلب آنها در مورد آن سخن می گویند این است که روشنایی در ماه وجود ندارد و سطح آن خاموش است.

آنها ادعا می کنند که آلدرین نباید روشن شود (همانطور که در عکس بالا دیده می شود) زیرا در سایه آپولو 11 ایستاده بوده است.

شرکت کامپیوتری گرافیکی انویدیا، دوباره، به این نظریه پردازان اثبات می کند که آن ها اشتباه می کنند.

در سال 2014، Nvidia توانست از پردازنده های گرافیکی GeForce GTX خود استفاده کند تا واقعیت را به نحوی که نور بر روی ماه رفتار می کند و تولید می شود، به بهترین شکل ممکن ایجاد کند.

این شرکت توانست تصویری نزدیک و یکسان با تصویر Aldrin با نور پس زمینه را با استفاده از گرافیک جدید خود ایجاد کند.

چهار سال بعد، در 11 اکتبر، انویدیا با استفاده از تکنولوژی GPU جدید تورینگ، به صورت تفریحی، مجدادأ فرود ماه را بازسازی کرد.

در اینجا ببینید که انویدیا در همایش Gamescom 2018 پردازنده های گرافیکی GeForce RTX را به نمایش گذاشته است.

تورینگ همراه با فناوری ردیابی اشعه در زمان واقعی یا همان real-time است که می تواند انعکاس نور را به عنوان اتفاقی که در واقع می افتد، به نمایش بکشد.

شما می توانید ویدئو همایش SIGGRAPH 2018 و معرفی پردازشگرهای گرافیکی RTX انویدیا را ببینید.

انویدیا می گوید به روز رسانی نسخه آزمایشی تنها نتیجه اصلی آن ها را قوی تر ساخته است.

بنا بر نوشته ای در وبلاگ این شرکت، Brian Caufield، می گوید: "همه اینها فقط وفاداری و صداقت در نمایش آخرین نسخه آزمایشی ما را افزایش داده و دوباره تأیید کرده است که ما چهار سال پیش چه چیزهایی را کشف کرده ایم. روشنایی فضانورد در عکس ناشی از چیزی غیر از خورشید، مانند چراغ فیلم برداری استودیویی، بوده است، اما با نوری که از سطح ماه بر اثر تابش خورشید ایجاد می شود نیز برخی از تجهیزات از خود نور ساطع می کنند".

در زیر ویدئویی تولید شده و رندر شده از انویدیا توسط کارت گرافیک های جدید آن، از فرود فضانوردان بر روی ماه را مشاهده کنید.

تکنولوژی جدید انویدیا می تواند فیزیک نوری را به خوبی شبیه سازی کند تا همه چیز به همان شیوه ای که باید باشد، دیده شود.

با این کار، انویدیا اعلام کرده است که ساختن یک تصویر فرود ماه در یک استودیو آن هم در سال 1969 غیرممکن می باشد، حتی اگر توسط استنلی کوبریک (Stanley Kubrick) کارگردان آن زمان ایالت متحده هدایت می شده است.

در این قسمت نمایش مفهومی Porsche 911، با سرعت نور توسط گرافیک جدید RTX انویدیا و تریلر رسمی بازی Battlefield V با گرافیک فوق العاده GeForce RTX را بببینید.

برای مطالعه بیشتر: کارت گرافیک Nvidia GTX 1180 با قدرتی باورنکردنی، مورد علاقه گیمرها، کارت گرافیک جدید انویدیا با کیفیت عالی، به زودی در بازار و یا همکاری Nvidia با شرکت های بوش و دایملر برای تولید ماشین های خودران را بخوانید.

... توضیحات کامل