یک برنامه موبایل خاص به تشخیص عفونت گوش نوزادان و کودکان کمک می کند

والدین ممکن است بتوانند به زودی عفونت گوش نوزادان و بچه های خود را با یک مخروط کاغذی و یک برنامه تشخیص دهند و آن را برطرف کنند. این دستگاه از یک گوشی هوشمند و یک قیف کاغذی برای تشخیص سیال و عفونت های گوش استفاده می کند.

برنامه موبایل تشخیص عفونت گوش نوزادان کمک

محققان بر روی یک برنامه گوشی هوشمند کار می کنند که می تواند به تشخیص عفونت گوش کمک کند.

به گزارش NPR، این برنامه از میکروفون گوشی، بلندگوی آن و یک مخروط کاغذی کوچک استفاده می کند.

در حال حاضر، گفته می شود که این برنامه نهایت موج صدا را از طریق یک قیف به کانال گوش می فرستد.

پس از آن اکو بازگشته شده آن صدا را اندازه گیری می کند و از یک الگوریتم خاص برای خواندن استفاده می کند تا پیش بینی کند که آیا مایع عفونی پشت پرده گوش، یکی از علائم رایج عفونت وجود دارد یا خیر.

تیم محققان، از دانشگاه واشنگتن و موسسه تحقیقات کودکان سیاتل در آمریکا، یافته های اولیه خود را در روزنامه Science Translational Medicine منتشر کرده است.

در مطالعه های این محققان، حدود 50 کودک گوش خود را با برنامه بررسی کره اند، و این ابزار در حدود 85 درصد از زمان درست عمل کرده است، که قابل مقایسه با تکنولوژی مورد استفاده در تنظیمات بالینی بسیاری از درمانگاه ها است.

اما همانطور که گزارش NPR می گوید، این برنامه هنوز در حال توسعه است، قبل از اینکه به بازار برسد، FDA نیز باید آن را تایید کند.

محققان امیدوارند که این ممکن است تا به پدر و مادرها در تشخیص عفونت گوش فرزندانشان بسیار کمک کند، اما متخصصان اشاره می کنند که نه همه مایع پشت پرده گوش، بلکه هر گونه عفونتی را نشان می دهد.

در گذشته، مانیتور قلب ساعت اپل، که می تواند برای ریتم های قلب نامنظم هشدار دهد، با چینین قضایای مشابهی برای گرفتن مجور ها مواجه شده بود.

ببینید که با آپدیت سیستم عامل جدید WatchOS 5.2 ساعت هوشمند اپل خود به EKG دست بیابید و یا هر چیزی که قبل از معرفی ساعت های سری 5 اپل درباره آن ها می دانیم!

برخی در ابتدا ترس داشتند که نتایج این برنامه می تواند مثبت کاذب باشد، اما مطالعه اخیر دانشگاه استنفورد نیز نشان می دهد که این گونه نیست.

البته، برنامه های مبتنی بر سلامتی به طور فزاینده ای محبوب شده اند و FDA محصولاتی مانند دستگاه ECG شخصی، یک رادیوی نرم افزاری و یک برنامه پیشگیری از بارداری را تأیید کرده است که می تواند راه را برای ارائه بیشتر این محصولات فراهم کند.

در صورت علاقه ببینید که نظارت کننده خواب Beddit شرکت اپل ارائه می شود و یا WHO می گوید کودکان زیر 5 سال بیش از 1 ساعت به نمایشگرها خیره نشوند!

ویدیوها و مطالب مشابه