بازرسی از شرایط کارخانه های تسلا، در دستور کار مقامات کالیفرنیا

پس از چند مورد گزارش آسیب دیدگی افراد، برای بررسی شرایط کاری کارگران در کارخانه های تولید اتومبیل، تسلا در حال حاضر تحت بازرسی ناظران کالیفرنیایی است.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
بازرسی از شرایط کارخانه های تسلا، در دستور کار مقامات کالیفرنیا

مقامات کالیفرنایی به شدت نگران وضعیت کاری کارگران در کارخانه های تولید اتومبیل تسلا هستند.

طی گزارشی که نشریه Bloomberg منتظر کرد، در تاریخ ۹ آپریل فردی در کارخانه تسلا، دوچار آسیب دیدگی از ناحیه چانه شد و در نهایت برای انجام مراحل درمان به بیمارستان منتقل شد.

تسلا در بیانه ای اعلام کرد، این فرد آسیب دیده از کارکنان تسلا نبوده، بلکه یکی از پیمانکارانی که با تسلا قرارداد داشته، این کارگر را استخدام کرده بوده است.

تسلا می گوید نظرات بر روی کار این فرد، انتقال او به بیمارستان و اطلاع دادن به مقامات محلی، طبق قرارداد از وظایف پیمانکار بوده و تسلا در این مورد وظیفه قانونی نداشته است.

تسلا در این بیانیه در مورد اتفاق رخ داده در کارخانه خود گفت: “این آسیب دیدگی که برای یک کارگر اتفاق افتاد، درواقع برای یک کارگر از پیمانکاری مستقل رخ داده است. او در حال انجام کاری بوده است که باید پیمانکار انجام می داده و نظارت بر روی کارگران نیز به عهده پیمان کار بوده است. همچنین پیمانکار مسئول گزارش این آسیب دیدگی به ماقامات محلی است و تسلا در این مورد مسئولیتی ندارد”.

در اوایل امسال، یک موسسه گزارش گیری از اتفاقات کاری، در گزارشی منتشر کرد که در این کارخانه بار ها سلامت کارگان تهدید شده و برخی آسیب دیدگی ها رخ داده است.

آسب دیدگی در کارگران کارخانه های تسلا شامل کمر درد، آسیب دیدگی های مرتبط با استرس و سردرد است. یکی از کارگران این کارخانه می گوید این آسیب دیدگی ها به خاطر دودی است که از چسب های استفاده شده در خودرو های تسلا بلند می شود.

در این گزارش آمده است که در اسل ۲۰۱۶ برخی آسیب دیدگی ها در این کارخانه رخ داده که تسلا از گزارش آن ها به مقامات محلی خود داری کرده است.

تسلا در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد این گزارش واقعی نیست و بسیاری از آسیب دیدگی ها زمانی اتفاق افتاده که کارگران مشغول کار در کارخانه تسلا نبوده اند. تسلا می گوید این گزارش مشکلات بسیاری دارد و واقعیت را منعکس نمی کند.

در هر صورت، گزارش ها حاکی از آن است که در این ماه حداقل ۳ بازرسی از کارخانه های تسلا صورت گرفته که هنوز نیز در حال ادامه می باشند. این بازرسی ها در مسائل مرتبط با موارد امنیت کاری کارگران انجام شده است.

مسئولان کالیفرنایی پس از دریافت شکایتی از یک کارگر که در کارخانه Freemount تسلا در حال کار بوده است، این تحقیقات را آغاز کرده اندو.

یکی از مسئولان تسلا در این کارخانه، شروع و ادامه بازرسی ها را تایید کرده اما از دادن اطلاعات بیشتر در این مورد خودداری کرده است.

تسلا در این مورد فعلا اظهار نظری نداشته اما الون ماسک در تاریخ ۲ آپریل در توئیتر خود اعلام کرده که به مسائل مربوط به امنیت کاری کارگران رسیدگی خواهد کرد.

در حین بازرسی هایی که برای امنیت کارگران انجام می شود، یک آژانس بازرسی فدرال نیز در حال حقیق بر روی تصادف اتومبیل های مدل X در هنگام رانندگی خودکار است.

رای شما به "بازرسی از شرایط کارخانه های تسلا، در دستور کار مقامات کالیفرنیا" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن