آمازون از تسلا به دلیل آتش گرفتن پانل های تامین برق خورشیدی، شکایت می کند!

اخیرا توسط خبرگزاری بلومبرگ گزارش شده است که پانل های خورشیدی کمپانی تسلا برای تولید برق در انبار آمازون آتش گرفته اند. بنا به گزارش ها، غول تجارت الکترونیکی نیز به دلیل آتش گرفتن صفحه های انرژی برقی خورشیدی تسلا از این شرکت شکایت می کند، دقیقا همان کاری که والمارت، بعد از اتفاقی مشابه انجام داده است. کمپانی والمارت نیز اخیرا به دلیل آتش گرفتن سلول های خورشیدی در فروشگاه های خود از تسلا شکایت کرده است.

آمازون تسلا دلیل آتش پانل تامین برق خورشیدی شکایت

شرکت والمارت اخیراً پس از نصب پانل های انرژی خورشیدی برای تامین برق در هفت فروشگاه مغازه خرده فروشی خود، با آتش سوزی ان ها روبرو شده و به این دلیل علیه شرکت تسلا تشکیل دادخواست داده است.

ببینید که والمارت به دلیل آتش گرفتن پانل های خورشیدی در فروشگاه خود، از تسلا شکایت کرده است!

شرکت خرده فروشی والمارت، شرکت ایلان ماسک، تسلا را به اقدامات ایمنی ضعیف، مانند عدم برقراری صحیح سیستم های برقی و ارسال بازرسانی که “فاقد آموزش و دانش اولیه خورشیدی بودند” متهم نموده است.

اکنون، آمازون، یکی دیگر از شرکت های بزرگ دنیا، قدم برداشته است تا ادعا کند که پانل های خورشیدی نصب شده توسط بخش الکتریکی تسلا در شعله های آتش فرو رفته اند و در اصل نامطمئن و غیر ایمن می باشند.

به گفته بلومبرگ، صفحات خورشیدی تسلا در پشت بام یکی از انبارهای آمازون در ردلند (Redlands)، کالیفرنیا، آتش گرفته است.

بنا بر این گزارش، این حادثه در ژوئن سال 2018 اتفاق افتاده است، اما غول تجارت الکترونیکی به تازگی اطلاعاتی از آن را منتشر نموده است.

بلومبرگ می گوید آمازون از طریق ایمیل به این انتشارات گفت که برای محافظت از امکانات خود اقداماتی انجام داده و از نصب سیستم های تسلا جلوگیری کرده است.

ما منتظریم تا هر دو شرکت این خبر را تأیید کنند و اگر این کار را انجام دهند، به شما اطلاع می دهیم و اینکه قصد دارند چه کارهایی را انجام دهند.

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه والمارت از تسلا شکایت کرده است، این شرکت ها بیانیه ای را منتشر کردند که می گوید برای حل مسئله در حال گفتگو هستند.

به نظر می رسد که حادثه انبار آمازون در مقیاس بسیار کوچکتری رخ داده است، غول تجارت الکترونیکی گفت که تعداد بسیار کمی از تاسیسات خورشیدی تسلا را راه اندازی کرده بوده است، اما ادعای چنین شرکت عظیمی هنوز هم می تواند بر عملکرد پانل های خورشیدی تاثییراتی منفی بگذارد.

چرا که همانطور که شرکت امیدوار بود تا سیستم های خورشیدی خود را راه اندازی کند، عملیات این بخش ادامه پیدا نکرده و با شکست روبرو شده است.

بنا بر این، در حالی که آمازون سال گذشته به دلیل چالش های فنی با مشکلات تولید روبرو بوده است، در گزارش جدید اخیر آمده است که به جای استفاده از پانل های سلول خورشیدی برای تاسیسات سقف خورشیدی یا Solar Roof، اکثر صفحه های خورشیدی تولید شده در نیویورک خود را خارج کرده است.

در صورت علاقه ببینید که نخستین خط راه آهن برقی با انرژی خورشیدی در انگلستان راه اندازی می شود! یا جدیدترین اتوموبیل هیبریدی هیوندای سوناتا 2020 با سقف خورشیدی عرضه می گردد و یا یکی از بزرگترین مزرعه های خورشیدی تا سال 2020 توسط فیس بوک راه اندازی می شود.

ویدیوها و مطالب مشابه