نیروی هوایی آمریکا می تواند با تکنولوژی لیزری موشک ها را متوقف کند!

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده با موفقیت چندین موشک را در هوا با کمک تکنولوژی لیزری متوقف و منفجر کرده است. این آزمایش می تواند به هواپیماهایی منجر شود که می تواند هر تهدید موشکی را در آسمان ها از طریق لیزر از بین ببرند.

نیروی هوایی آمریکا با تکنولوژی لیزری موشک متوقف

نیروی هوایی ایالات متحده فقط به هدف خود در ساخت تجهیزات هواپیما با سلاح های لیزری نزدیک و نزدیک تر شده است.

آزمایش کنندگان در تیم White Sands Missile Range ارتش آمریکا با موفقیت توانسته اند جلو موشک های پرتاب شده چندین هواپیما را با استفاده از اثبات کننده لیزری با انرژی محافظتی خودمختار، که (SHiELD) نامیده می شود، بگیرند و آن ها را در هوا با اثابت لیزر فشار قوی منفجر کنند.

این نشان می دهد که این شیلد یا (Self-Protect High Energy Laser Demonstrator) که به مخفف SHiELD نامیده می شود، می تواند در شرایط شدید نیز به خوبی کار کند و در برابر چندین موشک و راکت به خوبی عکس العمل نشان دهد.

در حالیکه SHIELD در حال حاضر مبتنی بر زمین است و با اندازه بزرگ (در زیر آن را نگاه کنید) بسیار دست و پا گیر است، تکنولوژی مربوط به آن تمام شده و به کل به پایان رسیده است و فقط باید به اندازه کافی قابل حمل و قابل جابه جایی باشد تا در هواپیماها و جت های جنگی استفاده شود.

شما ممکن است در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی را در هوا مشاهده نکنید.

USAF یا همان سازمان هوایی آمریکا، تنها قرارداد خود را در سال 2017 به شرکت آمریکایی لاکهید مارتین داده است و انتظار می رود که اولین تست های هوابرد در سال 2021 توسط این تکنولوژی اتفاق بیفتاد.

احتمالا چندین بار بعد از آنکه سیستم بتواند راه خود را به این سرویس باز کند، مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و این احتمالا طول خواهد کشید.

هرچند که این تکنولوژی از قبل نیز وعده داده شده بوده است، اما به هر حال می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی هواپیماهای جنگی نیز داشته باشد.

هچنین بهتر است بدانید که لیزر نمی تواند یک سلاح تهاجمی باشد، حداقل در ابتدا.

در عوض، می توان از آن برای مقابله با شلیک موشک (هر دو، هوا به هوا و زمین به هوا) استفاده کرد.

تا زمانی که هیچ چیزی بین لیزر و موشک تداخل ایجاد نکند، شاید در آینده یک هواپیما بتواند به طور موثری حملات موشکی را بی اثر کند و به طور موثر کنترل آسمانها را کاملا به دست خود بگیرد.

در صورت علاقه ببینید که عینک AR مایکروسافت برای ارتش آمریکا به ویژگی های بازی Call of Duty متصل می شود! و یا تولید بزرگترین قطعه فضایی توسط پرینتر ۳D کمپانی لاکهید مارتین.

ویدیوها و مطالب مشابه