سیستم راننده اتوماتیک Waymo تاکنون ۸ میلیون مایل آزمایش شده است

آمار ارائه شده توسط کمپانی Waymo حاکی از آن است که هوش مصنوعی رانندگی اتوماتیک این شرکت اکنون ۸ میلیون مایل را رانندگی کرده است، که این هوش مصنوعی را به باتجربه ترین راننده تاریخ تبدیل می کند.

4.25 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
سیستم راننده اتوماتیک Waymo تاکنون ۸ میلیون مایل آزمایش شده است

البته این هشت میلیون کیلومتری که هوش مصنوعی راننده خودرو کمپانی Waymo طی کرده، جدا از ۵ میلیون مایل آزمایشی است که در حالت های شبیه سازی شده انجام شده است. در واقع این هوش مصنوعی ۸ میلیون مایل را در جاده‌های آزاد با حضور دیگر اتومبیل ها رانندگی کرده است که این هوش مصنوعی را به باتجربه ترین راننده تاریخ تبدیل می کند.

همانطور که می دانید یکی از پایه های هوش مصنوعی یادگیری خودکار با استفاده از تجربه های عملی می باشد. در واقع اگر هوش مصنوعی تجربه بیشتری کسب کنند در رسیدن به هدف وجود خود موثرتر و بهینه تر خواهد بود.

با توجه به این ۱۳ میلیون مایلی که در مجموع هوش مصنوعی کمپانی Waymo رانندگی کرده است باید بگوییم که این هوش مصنوعی می تواند در حال حاضر کارآمدترین هوش مصنوعی در زمینه رانندگی اتوماتیک تلقی شود.

آمار خیره کننده دیگری که از این هوش مصنوعی بیرون آمده، این است که این هوش مصنوعی اکنون ۲۵ هزار مایل در روز را به صورت خودران رانندگی می‌کند. گفته می شود از این ۸ میلیون مایل طی شده توسط این هوش مصنوعی، یک میلیون آن در حدود یک ماه گذشته طی شده است.

در نوامبر سال ۲۰۱۷ در گزارش‌ها آمده بود که این هوش مصنوعی راننده خودران، ۴ میلیون مایل به حرکت در آمده است. این موضوع حکایت از آن دارد که این هوش مصنوعی در طول هشت ماه ۴ میلیون مایل دیگر را طی کرده است، که افزایش قابل توجهی در مسافت طی شده توسط این هوش مصنوعی تلقی می شود.

مسئولین کمپانی Waymo گویند که قصد ندارند سرعت پیشرفت این هوش مصنوعی را کاهش دهند و در آینده حتی برنامه گسترش فعالیت های هوش مصنوعی را نیز در دست اقدام دارند.

گفته می شود به تازگی این کمپانی اقدام به خرید ۳ دستگاه شاسی بلند جگوار i-pace نموده است که قرار است در ناوگان این شرکت مورد استفاده قرار بگیرند. ناوگانی که قرار است در نهایت ۲۰۰۰۰ اتومبیل در خود جای دهد. گفته می شود کمپانی Waymo قصد دارد در آینده تعداد اتومبیل های ناوگان خود را به ۶۲ هزار اتومبیل خودران ارتقا دهد، اما تاریخ دقیق این اقدام مشخص نیست.

رای شما به "سیستم راننده اتوماتیک Waymo تاکنون ۸ میلیون مایل آزمایش شده است" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن