نسخه جدید ویندوز 10 می تواند دستیار صوتی الکسا را به قفل صفحه رایانه ها بیاورد

نسخه پیش نمایشی ویندوز 10 نشان می دهد که می تواند دستیار صوتی الکسا را ​​به قفل صفحه کلید کامپیوتر شما بیاورد. در اصل شما می توانید رایانه خود را مانند یک بلندگو هوشمند تلقی کنید و با آن همانند یک بلندگو هوشمند قابل کنترل با صدا، برخورد و رفتار کنید. مثلا شاید شما بتوانید در آینده ای نزدیک قفل شدن و باز شدن دستگاه های کامپیوتری خود را با صدا انجام دهید.

نسخه ویندوز 10 دستیار صوتی الکسا قفل صفحه رایانه

دستیار صوتی الکسا شرکت آمازون میتواند در ویندوز بسیار مفید باشد، اما شما نمیتوانید به راحتی از رایانه تان مانند یک ابر رایانه استفاده کنید، اگر که ویژگی مثل یک صدای شخص ثالث کار نکند تا شما بتوانید به سیستمتان وارد و یا خارج شوید.

اما این ممکن است در آینده ای نزدیک ممکن شود.

مایکروسافت پیش نمایشی از ویندوز 10 را نشان می دهد که امکان استفاده از دستیارهای صوتی شخص ثالث “در مورد” قفل صفحه یا lock screen را فراهم کرده است.

این شرکت مستقیما به نام الکسا اشاره ای نمی کند، اما این تنها نمونه اصلی از دستیار صوتی هوش مصنوعی AI است که می تواند در ویندوز فراتر از کورتانا استفاده شود.

آمازون فقط باید برنامه خود را به روز کند تا دستورات صوتی را در شرایط بیشتر و دقیق تری فعال کند.

دیگر به روز رسانی های مهمی در ویندوز 10 وجود ندارد، اگرچه هنرمندان و طراحان ممکن است زمان تأخیر کمی را برای رنگ آمیزی مشاهده کنند، مثلا در حالی که از یک قلم یا از یک دستگاه مشابه دارای پشتیبانی سخت افزاری مناسب در لپتاپ خود، استفاده می کنند.

پیش از این که این ویژگی های به روز رسانی ویندوز 10 به پایان برسد، زمان زیادی مانده است، و شاید این ویژگی حتی بعدها از راه برسد، اما مطمئنن قبل از آن که آمازون و دیگران به سمت آن بروند.

در صورت علاقه ببینید که ماشین های تویوتا به سیستم های الکسا و CarPlay مجهز می شوند و یا آمازون بیش از 100 میلیون دستگاه الکسا را به فروش رسانده است!

مایکروسافت همچنین هشدار می دهد که این ویژگی ها به طور پیش فرض در این نسخه پیش نمایشی ویندوز 10 خاموش هستند و فقط برای برخی از افراد بر اساس بازخورد و کیفیت آن ها، در دسترس و روشن خواهند بود.

اگر شما می توانید صبر کنید، شانس خوبی است که شاید شما در آینده بتوانید کنترل بیشتری بر روی خانه هوشمند خود آن هم از طریق رایانه خود داشته باشید، حتی اگر هنوز به طور مستقیم وارد سیستم نشده اید.

برای مطاله بیشتر ببینید که مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را به صورت مستقل از ویندوز عرضه می کند، یا نسخه پیش نمایشی ویندوز 10 با سرعت بیشتری برای ورود به سیستم همراه شده است! و یا نسخه بعدی ویندوز 10 با ویژگی های جدید، همانند یک آپدیت ماهانه نصب می شود!

ویدیوها و مطالب مشابه