100 میلیون دستگاه الکسای آمازون

آمازون بیش از 100 میلیون دستگاه الکسا را به فروش رسانده است!

گزارش ها حاکی از این است که آمازون بیش از 100 میلیون دستگاه الکسا را به فروش رسانده استو این یک عدد و ارقان بسیار بزرگ و شگفت انگیز است، اما این کل داستان نیست...

در کل، در صورتی که حتی آمازون نسبت به اینکه اطلاعاتی در مورد چگونگی فروش و نحوه کار الکسا در بازار را به اشتراک بگذارد، کمی بدبینانه است، شما در بهترین حالت، خبرها و گزارش هایی در مورد کیفیت و بهتر شدن دستیار صوتی الکسا آمازون را دریافت می کنید.

مثلا کنترل دستیار صوتی الکسا شرکت آمازون در دوربین های امنیتی، Alexa Auto شرکت آمازون اکنون در اتوموبیل ها و یا همکاری الکسا در دستگاه های مختلف آسان تر می شود.

در حال حاضر، با این حال، ارائه ارقام نیز به صورت کلی یک چیز مهم است.

Dave Limp یکی از مدیران ارشد شرکت آمازون و سایت Amazon.com در مصاحبه ای گفته است که بیش از 100 میلیون دستگاه مجهز به سیستم الکسا را تا به امروز فروخته اند.

همچنین گزارش ها نمی گویند که چند نفر از دستگاه های اصلی السکا استفاده می کنند و یا چه تعدادی از افراد از دستگاه های دیگر بر اساس طبقه بندی استفاده می کنند، اما داده ها نشان می دهد که افراد زیادی در خانه های خود قادر به استفاده از دستیار صوتی الکسا هستند.

همچنین Limp اضافه کرد که این شرکت از ماه ژانویه دستگاه های Echo Dots را نیز به فروش می رساند.

Echo Dots

در کل آمار یک تصویر کامل از دسترسی الکسا برای کاربران را ارائه نمی دهد.

می توان گفت مشخص نیست که چند نفر از این دستگاه ها در یک خانۀ مشخص وجود دارند یا چند نفر از آنها واقعا از دستیار صوتی AI استفاده می کنند.

فقط به این دلیل که شما یک ماشین لباسشویی الکسا خریداری می کنید، به این معنا نیست که شما دستورات را در آن به صورت صوتی استفاده کنید، شاید حتی شما نمی دانستید که دستیار صوتی آمازون به عنوان یک گزینه نیز در دسترس است.

وقتی که بر اساس برخی از گزارش ها گفته می شود که بیش از 28000 دستگاه هوشمندسازی منزل با قابلیت پشتیبانی از الکسا وجود دارند، این احتمال وجود دارد که بعضی از آنها برای دستور صوتی مورد استفاده قرار نگیرند.

در نهایت مسئله رقابت نیز وجود دارد.

یک رقیب مانند Assistant Google، از آنجا که بسیاری از گوشی های اندروید با دستیار صوتی آن در دسترس هستند، می تواند یک رقیب سر سخت و بسیار با پتانسیل باشد.

ببینید که دستیار صوتی AI تلفن همراه پیکسل گوگل، به شما، در تماسهایتان کمک می کند! و یا Google Home اکنون به چند درخواست به صورت همزمان رسیدگی می کند.

اما هرچند که گفته می شود دستیار صوتی تلفن ها به هوشمندی و باهوشی دستگاهایی مانند بلندگو های هوشمند و یا برخی از دیگر دستگاه های خانگی نیستند.

مگر اینکه گوگل اطلاعات خود را به صورت گسترده ای در آن ارائه دهد، ولی در کل دشوار است که بدانیم که آیا Alexa همچنان پیشتاز است یا با چالش جدی مواجه خواهد بود.

همچنین ببینید که Huawei بلندگوی هوشمند یا همان دستیار صوتی خود را رونمائی می کند و یا احتمالاً سامسونگ اسپیکر هوشمند خود را به زودی معرفی خواهد کرد.

در نهایت می توانید ویدئویی از یک مقایسه عالی بین Google Home در مقابلAmazon Echo را مشاهده کنید، یک مقایسه و بررسی کلی از دستیار های صوتی گوگل با قیمت 130 دلار و  دستیار صوتی آمازون اکو با قیمت 180 دلار که به عنوان بلندگو صوتی با AI داخلی ساخته شده اند:

... توضیحات کامل