مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را به صورت مستقل از ویندوز عرضه می کند

گزارش های اخیر حاکی از این هستند که شرکت مایکروسافت دستیار صوتی خود یعنی Cortana را از ویندوز جدا می کند. این ویژگی در حال حاضر به عنوان یک برنامه مستقل در فروشگاه ویندوز ظاهر خواهد شد و برای دانلود در دسترس خواهد بود.

مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا مستقل ویندوز عرضه

مایکروسافت می تواند دستیار مجازی Cortana را از ویندوز 10 جدا کند تا آن را به برنامه ای جداگانه برای خود تبدیل کند.

برخی از سایت ها گزارش می دهند که نسخه بتا Cortana در فروشگاه ویندوز ظاهر شده است و اکنون برای دانلود در دسترس قرار دارد.

این حرکت نشان می دهد که مایکروسافت تصمیم دارد تا دستیار صوتی خود را به طور جداگانه از ویندوز در آینده به روز کند.

این می تواند Cortana را سریع تر کند و یا حتی به توسعه دهندگان فرصتی برای به روز رسانی بدون نیاز به تحریک گسترده تر به روز رسانی ارائه دهد.

یک برنامه جداگانه همچنین ممکن است یک روز به کاربران کنترل بیشتری برای استفاده از آن را عرضه کند، مثلا اجازه می دهد تا به راحتی آن را حذف کنند، البته اگر آن را برای استفاده در ماشین ها و دستگاه های خود نمی خواهند.

مایکروسافت برای مدتی بهینه سازی Cortana را نیز در اختیار داشته است.

این تابع دستیار صوتی را از جستجو در ویندوز 10 جدا می کند و گفته است که این تغییر را برای «فعال کردن هر تجربه برای ایجاد نوآوری به صورت مستقل به منظور ارائه بهترین هدف مخاطبان و استفاده از موارد» انجام می دهد.

این شرکت همچنین به دنبال پیشرفت های دیگر برای Cortana بوده است، مانند مکالمات طبیعی تر، که صحبت کردن با دستیار صوتی را بیشتر شبیه تعامل با یک فرد واقعی می کند.

در صورت علاقه ببینید که ویندوز ۱۰ جدید: آپدیت Cortana و ارسال رمز عبور از طریق SMS، و یا مایکروسافت در windows 10 جدید با پشتیبانی از AI، دستیار صوتی کورتانا را ارتقاء می دهد.

Cortana زندگی خود را به عنوان دستیار سیستم عامل آغاز کرد، اما از آن زمان در سیستم عامل های مختلف از جمله دستگاه های iOS، ترموستات های هوشمند و بلندگوهای هوشمند راه اندازی شده است.

این آخرین به روز رسانی و آپدیت می تواند یکی از راه های ارتقاء کورتانا به عنوان موجودیت خود باشد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که ویندوز ۱۰ جدید همراه با ویژگی های جدید مخصوص بازی، پخش آهنگ و سفارشی سازی تم عرضه می شود و یا Windows Terminal برای دانلود از طریق ویندوز ۱۰ در دسترس است!

ویدیوها و مطالب مشابه