کمپانی SpaceX برای چندمین بار موشک فضایی Falcon 9 خود را به فضا پرتاب کرد

شرکت SpaceX راکت فضایی Falcon 9 خود را با وجود آب و هوای سنگین مجدادأ راه اندازی می کند. پس از چندین تاخیر، این شرکت به همراه موشک Falcon 9 یکی از بزرگترین ماهواره های ارتباطی تجاری تا کنون را به مدار فضایی می فرستد.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
کمپانی SpaceX برای چندمین بار موشک فضایی Falcon 9 خود را به فضا پرتاب کرد

باران، رعد و برق و ابرهای ضخیم، یک ساعت از راه اندازی SpaceX Falcon 9 در فلوریدا را به تأخیر انداختند، اما شرکت موشکی ایلان ماسک موفق شد حدود ۴۵ دقیقه بعد از نیمه شب یکشنبه، یک ماهواره ارتباطی سنگین را در مدار خود به کمک ارسال توسط موشک Falcon 9، راه اندازی کند.

نام تجاری جدید “Block 5” Falcon 9 مربوط به موشک های فضایی SpaceX یکی از راکت های چند بار مصرف و قابل بازیافت است که از قله کاناورال فلوریدا در ساعت ۱۲:۴۵ نیمه شب بعد از وقت عصر شنبه در امتداد ابرها و تاریکی فضا با طوفانی سهمگین، در کنار اقیانوس اطلس راه اندازی شد و به آسمان پرتاب شد.

در ابتدا، اولین تقویت کننده، پد پرتاب را روشن کرد، به طوری که این موشک به سرعت در میان ابرها پرتاب شد و از نظر ها ناپدید گشت، این موشک همچنین ماهواره Telstar 18 Vantage را برای را ه اندازی در مدار بالای زمین حمل می کرد.

این ماهواره در ابتدای ماه جولای برای پرتاب تنظیم شده بود، اما چندین بار به تأخیر افتاد.

این فضاپیما عظیم با وزن ۱۵،۵۶۴ پوند و یا (۷،۰۶۰ کیلوگرم)، با این وزنی که دارد، یکی از بزرگترین ماهواره های تجاری و مخابراتی جهان است که تاکنون راه اندازی شده است.

این رکورد شامل ماهواره دیگر این نمونه به اسم Telstar 19 نیز است که وزن آن در حدود ۱۵،۶۰۰ پوند (۷،۰۷۶ کیلوگرم) است و در اواخر ماه جولای در اختیار SpaceX Falcon 9 برای پرتاب به آسمان و تنظیم در مدار قرار گرفت.

مرحله اول ارسال موشک به طور موفقیت آمیزی صورت گرفت و این راکت بر روی کشتی و ناوگان قانونی البته من هنوز دوستت دارم “Of Course I Still Love You” در کنار اقیانوس اطلس مستقر شد و برای استفاده در ماموریت آینده مورد بازیابی قرار گرفت.

این راه اندازی موفقیت آمیز اولین بار در بیش از یک ماه قبل برای شرکت تجاری رخ داده است که امیدوار است در نهایت قادر به راه اندازی چندباره یک موشک در یک دوره ۲۴ ساعته باشد.

همینطور این نیز ۶۰ ماموریت از ۱۰۰ ماموریت موشک های بازیافتی Falcon 9 شرکت SpaceX می بود.

برای مطالعه بیشتر: پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش را ببینید.

رای شما به "کمپانی SpaceX برای چندمین بار موشک فضایی Falcon 9 خود را به فضا پرتاب کرد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن