موشک فضایی بلوک ۵ شرکت SpaceX برای ارسال سوم به فضا آماده می شود

کمپانی SpaceX با موفقیت راکت فضایی بلوک 5 فالکن 9 خود را برای بار دوم به فضا می فرستد و برای بار اول آن را  بازیابی می کند، اکنون این شرکت آن را برای راه اندازی مجدد و ارسال سوم آماده می کند.

4.5 از 5
از 2 رای
موشک فضایی بلوک ۵ شرکت SpaceX برای ارسال سوم به فضا آماده می شود

اولين بازيابي موفق راکت block 5 Falcon 9، این موشک شرکت SpaceX را در موقعيت آماده قرار می دهد تا برای بار سوم دوباره از آن استفاده کنند و آن را به فضا بفرستند.

معمولا می گویند “تا سه نشود بازی نشود”، اما این بیان معمولا برای به دست آوردن موفقیت بعد از شکست انجام می شود، نه برای SpaceX، که روز دوشنبه نسل جدید راکت فالکون ۹ خود را برای بار دوم به فضا فرستاد و برای اولین بار آن را بازسازی و بازیابی کرد.

شرکت SpaceX قبل تر نیز گفته شده بود که با راه اندازی ناوگان موشکی جدید Falcon 9 قصد دارد تا راکت های خود را برای بازیابی و ارسال مجدد آماه کند، همینطور چندی قبل نیز دومین راکت چند بار مصرف بلوک ۵ خود را به فضا فرستاد.

اکنون این نشان دهنده دومین راه اندازی و بازیابی موفق برای این مدل خاص است که قبلا در کمتر از سه ماه پیش در ماه می ۲۰۱۸ برای اولین بار به فضا فرستاده شده بود.

این اولین بار نیست که SpaceX با موفقیت یکی از موشک های خود را دوباره راه اندازی می کند، اما اولین بار این است که موشک “بلوک ۵” قابل استفاده مجدد مورد استفاده قرار می گیرد.

این موشک برای قرار دادن ماهواره Merah Putih اندونزی در مدار مربوطه به فضا ارسال شده بود که این بارگیری و رها سازی بعد از ۳۲ دقیقه پس از پرتاب صورت گرفت و این عملیات با موفقیت به پایان رسید.

به علاوه مدتی گذشته نیز از طریق همین راکت های فضایی، این شرکت رها سازی و استقرار ماهواره فضایی Telstar 19 VANTAGE را انجام داده بود.

برای دسترسی به مرحله قابل استفاده مجدد، تقریبا نه دقیقه بعد از راه اندازی و رها سازی ماهواره فضایی، این راکت بلوک ۵ در پایگاه Of Course I Still Love You (البته که هنوز دوستت دارم) با موفقیت فرود آمد.

در حال حاضر کمپانی SpaceX برای راه اندازی موشک بلوک ۵ و راه اندازی ان برای سومین بار تلاش می کند، که برای اولین بار در تاریخ است که یک تقویت کننده سه بار مورد استفاده قرار می گیرد.

در ماه مارس سال ۲۰۱۷، این شرکت موفق شد با موفقیت دوباره موشک بالستیک بلوک ۴ خود را که قبلا یک سال پیش به فضا فرستاده بود، دوباره راه اندازی کند.

اگر چه این موشک اکنون باید در لیست پرواز های از بین رانده شده و مرمت شده باشد، اما در حال حاضر و در این زمان، چرخش و بازگشت برای بلوک ۵ به صورت قابل توجهی بهبود یافته است.

در آینده، Elon Musk، مدیر عامل شرکت SpaceX، قصد دارد تا این دوره های بازتولید را به همان میزان به عنوان استفاده در یک روز به دست آورد، همچنین امیدوار است که این تقویت کننده موشک ها تا ۱۰ بار برای هر راکت فضایی قابل استفاده باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.