انجمن 8K پایه ترین ویژگی های این تکنولوژی را فاش می کنند!

انجمن ها و حزب های پشتیبان از کیفیت 8K ویژگی های کلیدی عملکرد تلویزیون های 8K را تعیین می کنند. بیایید ببینیم که وقتی انتظار یک ارتقاء بزرگ دارید، می توانید چه ویژگی هایی را دریافت کنید. گروه صنعتی پشتیبان از 8K (شامل سامسونگ، اینتل، پاناسونیک و...) اکنون پایه و اساس ویژگی های این تکنولوژی جدید را مشخص کرده اند و بقیه شرکت ها نیز برای رسیدن به این ویژگی های تلاش می کنند تا محصولات 8K خود را راه اندازی کنند.

انجمن 8K پایه تکنولوژی فاش

بازدید کنندگان از نمایشگاه IFA در سال 2018 (نمایشگاه تجاری پیشرو در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی و لوازم خانگی)، در برلین ، آلمان توانسته اند تا تلویزیون QLED 8K سامسونگ را مشاهده کنند.

اما اکنون تولید کنندگان بیشتری در حال فروش تلویزیون های 8K هستند و یا مدلهایی که به زودی در بازار به فروش می رسند.

پیش از برگزاری نمایشگاه IFA 2019 در اواخر همین ماه شهریور، یک گروه صنعتی و انجمن “مشخصات عملکردی 8K” را برای تلویزیون های مصرفی خود منتشر کرده اند.

انجمن 8K شامل اعضایی مانند سامسونگ الکترونیک، نمایشگر سامسونگ، پاناسونیک، اینتل، Hisense و TCL می باشند.

آنها این ویژگی های زیر را به عنوان مجموعه ای از عملکردهای صفحه نمایش برای یک تلویزیون HDR، همراه با عملکرد رنگ و موارد دیگر تنظیم می کنند.

این انجمن آنچه را که مشتریان می توانند با دیدن یک تلویزیون 8K از آن انتظار داشته باشند را تعیین می کنند و در حال آزمایش بر روی سازگاری بیشتر دستگاه های خود هستند.

در صورت علاقه بهترین و به روز ترین تکنولوژی های ارائه شده در رویداد IFA 2018 را ببینید و یا با رزولوشن تصاویر و مفاهیم مربوط به آن بیشتر آشنا شوید.

در زیر می توانید مشخصات و ویژگی های پایه کیفیت 8K که این شرکت ها در تلاش دستیابی به آن ها هستند را مشاهده کنید:

ویژگی های و خاصیت های کیفیت 8K
  • وضوح تصویر: 7680×4320 پیکسل
  • نرخ فریم ورودی: فریم های 24p ، 30p و 60 فریم در ثانیه
  • درخشش نمایشگر: بیش از 600 نور با اوج درخشندگی
  • کدک: HEVC
  • رابط: HDMI 2.1

این موارد ملزومات ذکر شده عمومی هستند، در حالی که جزئیات بیشتر در دسترس اعضا می باشند و شامل “پارامترهای ورودی 8K (عمق بیت، سرعت فریم، نمونه برداری کروما)، عملکرد صفحه نمایش (وضوح، اوج روشنایی، سطح سیاه، gamut رنگ ، نقطه سفید) و قالب های رابط و رسانه (High Dynamic Range، codec)” می شوند.

ما باید تعداد بیشتری از این تلویزیون ها را به صورت عملی مشاهده کنیم، اما اگر دلیلی برای ارتقاء نیاز دارید که بیشتر از پیکسل و شمارش رزولوشن باشد، ممکن است این مشخصات باعث نمایشگرهای جدید کلیدی شوند، دقیقاً مانند HDR برای مجموعه های 4K وقتی شروع به ظاهر شدن کردند.

برای مطالعه بیشتر نیز ببینید که تلویزیون ۸K سونی، یک هیولا در سبک خود؛ همراه با جدیدترین تلویزیون های سونی در سال ۲۰۱۹، یا تلویزیون جدید ۲۹۲ ایچنی و ۸K جدید The Wall سامسونگ، ماه آینده عرضه می شود و یا داستان پشت تکنولوژی کیفیت واقعی ۸K محصولات سامسونگ.

ویدیوها و مطالب مشابه