Elon Musk، با یک تغییر نام، فضاپیما مسافرتی شرکت SpaceX خود را آماده می کند!

ایلان ماسک سفینه فضایی خود را برای سفر در بین سیارات و گردش به دور ماه آماده و حاضر می کند. آن در اصل (موشک بزرگ فالکون"Big Falcon Rocket") یا "BFR" نامگذاری می شود.

5 از 5
از 2 رای
Elon Musk، با یک تغییر نام، فضاپیما مسافرتی شرکت SpaceX خود را آماده می کند!

کمپانی SpaceX پیش از این، تصویر نمایشی و گرافیکی از فضاپیمای BFR خود را در کنار ماه منتشر کرده بود.

قبل تر گفته می شد که SpaceX، اولین مسافر و فضاپیما خود را برای سفر به دور ماه آماده می کند، که برای مدت ها نام شخص و اولین مسافر این تجربه بی نظیر مشخص نبود و قرار بود تا از میان داوطلبانی ناشناس، در نهایت شخصی که بیشترین علاقه را دارد برای این سفر انتخاب شود.

اما مدتی قبل تر SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی کرد که یک کارآفرین و آرتیست ژاپنی به نام Yusaku Maezawa را برای اولین سفر فضایی به دور ماه انتخاب نموده است و شما می توانید هر چیزی که در مورد آن نیاز دارید را در قسمت لینک شده، مشاهده کنید.

همینطور گفته می شود که مازوا (Maezawa) نیز از این تصمیم خوشنود شده و بعد از خرید تمام بلیط های این مسافرت عجیب و غریب، قصد دارد تا هشت هنرمند را از سراسر جهان به این سفر همراه با خود، دعوت کند.

قرار بر این است تا این پروژه عظیم برای پرواز تفریحی به دور ماه و در فضا تا سال ۲۰۲۰ راه اندازی شود و ایلان ماسک تخمین می زند که چیزی در حدود ۵ میلیارد دلار هزینه را به همراه خواهد داشت. هرچند که هزینه و قیمت بیلط های فضایی برای این سفر هیجان انگیز نیز تا کنون نامشخص بوده است.

Elon Musk همچنین معتقد است که این پروژه عظیم می تواند ما را به یک نقطه عطف برای آماده شدن در مقابل ایجاد بهتر سفر های فضایی برساند.

همچنین گفته می شود که فضاپیما Blue Origin آمازون سفر به فضا با ۲۰۰ هزار دلار را پیشنهاد می دهد و یا کمپانی Virgin Galactic تدارک سفر به فضا از خاک ایتالیا را در نظر دارد.

ایلان ماسک همینطور نظر خود را در مورد آنچه که می خواهد اولین سفینه فضایی SpaceX برای اولین مسافر خصوصی به دور ماه را صدا کند، تغییر می دهد.

موسس SpaceX، ایلان ماسک، اواخر روز دوشنبه در توییتر اعلام کرد که تصمیم خود را برای تغییر نام این سفینه فضایی از Starship به BFR گرفته است.

Musk در یک نوئیت توضیح داد که، نام سفینه فضایی را خودش انتخاب کرده است و آن را BFR می نامد، همینطور تقویت کننده موشکی که به “فرار از جاذبه عمق زمین” کمک خواهد کرد، نیز Super Heavy نامیده خواهد شد.

بسیاری از طرفداران Musk خواستار جزئیات بیشتر شدند، به علاوه برخی از آنها خواستار آن شدند که چه چیزی موجب تغییر نام این سفینه فضایی شده است، در حالی که دیگران با انتخاب نام جدید مخالف نبودند و حتی از آن استقبال کردند.

این تغییر نام ممکن است جاه طلبی های Musk برای سفینه فضایی را نشان دهد، به گونه ای که یک کاربر که مخالف نام جدید است در توئیت ماسک آن را جواب داده است.

یک کاربر دیگر نیز بیان کرده است این اولین بار نیست که سفینه فضایی به نام جدیدی تغییر نام داده شده است.

بیشتر بخوانید: پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش، Elon Musk جاده loop زیرزمینی شرکت جدید خود را در LA رونمائی می کند و یا Elon Musk از راه اندازی نیروی فضایی ترامپ حمایت می کند.

برای مطالعه بیشتر: ایلان ماسک، شرایط لازم سازمان SEC برای شکایت از او را می پذیرد، Elon Musk به دلیلی توهین به غواص بریتانیایی مورد دادخواست قرار می گیرد و یا عصر پایگاه های فضایی غول آسا در بریتانیا آغاز می شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.