استیک USB جدید شرکت اینتل: هوش مصنوعی AI جدید Intel برای پردازش اطلاعات

مغز جدید AI شرکت Intel به ارزش قیمت 99 دلار به کامپیوترهای شخصی شما می آید. دستگاه Neutral Compute Stick 2 با استفاده از تراشه هوش مصنوعی Movidius Myriad X ساخته شده است و به صورت کلی برای پروژه های محاسبات عصبی و ارزیابی نمونه های اولیه طراحی گردیده است. پردازشگر محاسبه کننده عصبی Stick 2 اینتل 99 دلار است و دارای پردازنده هوش مصنوعی Movidius Myriad X AI می باشد.

استیک USB اینتل: هوش مصنوعی AI Intel پردازش اطلاعات

گوگل و فیس بوک بسیاری از نرم افزار های هوش مصنوعی AI را در مراکز داده های عظیم خود تولید و ایجاد می کنند، اما اینتل یک ابزار جدید برای کسانی دارد که می خواهند AI را با دستگاه هایی که جهان را برای آن ها به ارمغان می آورد، همراه داشته باشند.

Neural Compute Stick 2 (NCS 2) چیپ هوش مصنوعی شرکت AI اینتل، به نام Movidius Myriad X را به یک لوازم جانبی USB متصل می کند که می تواند به کامپیوتر کاربران متصل شود.

استین گراهام (Steen Graham)، مدیر کل اینترنت کمپانی Intel در مورد آن، گفت: هزینه آن 99 دلار است که از 79 دلار برای اولین مدل اینتل آن، که در سال گذشته منتشر شد، گران تر است، اما هشت برابر نیز سریعتر می باشد.

این محصول با افزایش سرعت برای افرادی مانند پیتر ما (Peter Ma) مفید است، کسی که نسل اول محاسبات عصبی را با یک میکروسکوپ و لپ تاپ برای ایجاد دستگاهی که آلاینده های باکتری را در جریان آب ارزیابی می کند، ترکیب می کند.

Ma گفت: نمونه اولیه اسکن را در 3 یا 4 فریم در ثانیه انجام می داده است، اما استیک (Stick) یو اس بی جدید آن را تا 20 برابر افزایش می دهد، بنابراین احتمال کمتری وجود دارد که بدون هیچ گونه ضایعه و آلودگی این امر جریان یابد.

این چیزی نیست که بیشتر ما به آن نیاز داشته باشیم، ولی برای سازندگان پیش نمونه و نمونه های اولیه که می خواهند ببینند که تکنولوژی شبکه مغزی چگونه می تواند با افزایش سخت افزاری مفید باشد، کار آمد و مفید است.

AI برای انجام وظایفی مانند: تشخیص گفتار، عکاسی و فیلتر کردن هرزنامه ها نیز مفید است، اما تراشه های Movidius اینتل مخصوصا و به صورت خاص برای پردازش اطلاعات بصری و دیداری طراحی شده اند.

از جانبی، در کل، تراشه های AI هم اکنون به یک بحث گرم و داغ در سیلیکون ولی تبدیل شده اند؛ شرکت هایی مانند اپل و گوگل بر روی پروژه هایی برای سرعت بخشیدن به دستگاه های خود کار می کنند.

مثلا AI جدید Rosetta فیسبوک: کمک به شناسایی و حذف اطلاعات نامناسب، استفاده از تراشه های AI شرکت گوگل در سیستم های شخصی شما، AI نویسنده Alibaba می تواند متن های شما را خیلی سریع بنویسد، AI کمپانی Fox توسط تریلر فیلم ها، علاقه مندان به سبک های مختلف را پیدا می کند، هوش مصنوعی Adobe AI می تواند عکس های فیک و فتوشاپ شده را تشخیص دهد و یا یک آینه AI به شما در انتخاب لباس هایتان کمک می کند.

AI نه تنها درب های توانایی های جدیدی را برای رایانه ها باز می کند، بلکه باعث بهبود سرعت و پیشرفت در بخش های مبهم بسیاری از پردازنده های عمومی و دستگاه های مختلف و گوناگون می شود.

مراکز داده ها به خوبی برای کارها و عملیات AI مناسب هستند که از رایانه های بزرگ با منبع قدرت دائمی سود می برند.

شما می توانید در مورد ابر رایانه IBM یکی از قدرتمند ترین کامپیوترهای محاسباتی دنیا برای هوش مصنوعی، مطالعه کنید.

اما AI در دستگاه های تلفن همراه دارای مزایایی است، از جمله افزایش حریم خصوصی، عملکرد بهتر و آزادی از اتصالات شبکه غیر قابل اعتماد در شبکه های نتورک.

شما می توانید در مورد تلفن همراه پیکسل 3XL گوگل و یا گوشی هوشمند پیکسل 3 گوگل در بخش های لینک شده مطالعه داشته باشید که هر کدام قابیلت های خاص و نسبتا بهتری را نسبت به دیگر تلفن های همراه، از هوش مصنوعی ارائه می دهند.

اینتل ده ها هزار از نسل اول این استیک یو اس بی را در سری اول فروخته است و در واقع دیگر نمی توانسته است که با تقاضا این محصول خود را ادامه دهد.

گراهام گفت: این بار، آن حتی بهتر از قبل آماده و طراحی شده است.

این Stick ها همچنین می توانند به یکدیگر متصل شوند، بنابراین یک کامپیوتر می تواند از تعدادی از آن ها استفاده کند.

هر چند که هدف بزرگتر، تشویق مشتریان به تجاری سازی این نمونه محصولات با استفاده از تراشه های هوش مصنوعی Movidius شرکت اینتل است.

اینتل استیک 2 جدید محاسبه کننده رشته های عصبی خود را در رویداد AI DevCon خود در پکن اعلام و رونمائی کرده است.

در اینجا می توانید 5 روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان را ببینید.

بیشتر بخوانید: کمپانی های Daimler و Bosch در ساخت اتومبیل خودران همکاری می کنند و یا گسترش AI با همکاری تیم های Continental و دانشگاه Berkeley.

همینطور برای مطالعه بیشتر: یک AI جدید با حرکات چشم شما شخصیت شما را حدس می زند، ژاپن با تکنولوژی AI جمع آوری شده خود، عرضه ربات های خدمتکار را در 5 سال آینده می بیند و یا دوربین های AI ژاپن دزد ها را در همان لحظه شناسایی می کنند.

ویدیوها و مطالب مشابه