جگوار با راه اندازی کارخانه ای جدید، اولین خودرو الکتریکی XJ خود را عرضه می کند

کمپانی جگوار تایید می کند که تیم I-Pace در حال ساخت یک خودرو تمام الکترکی جدید به نام XJ می باشند. این شرکت همچنین خواستار کمک و پشتیبانی بیشتر از جانب دولت بریتانیا شده است تا در برابر خودرو های برقی تسلا به رقابت بهتری و قوی تری بپردازد. شرکت جگوار در تلاش است تا با راه اندازی ماشین های تماما الکتریکی، در کنار دیگر ماشین های سوختی خود به رقابتی حساس تر و جنجالی تر وارد شود.

جگوار با اندازی کارخانه ای خودرو الکتریکی XJ عرضه

جگوار در حالی اعلام کرد که قصد دارد تا یک محدوده وسیعی از وسایل الکتریکی خود را در قلعه Bromwich در کارخانه انگلیس تولید کند، که به همچنین تایید نیز کرده است که اولین خودرو الکتریکی (EV) جدید خود را با راه اندازی یک خط تولیدی جدید از ماشین های الکتریکی طراحی خواهد کرد، یک یک نسخه کامل از سدان های برتر و پرچمدار آن که به صورت کاملا الکتریکی ساخته شده، و نام آن نیز XJ خواهد بود.

توسعه این خودرو جدید توسط همان تیمی صورت می پذیرد که خودرو تمام الکتریکی I-Pace SUV جگوار را ساخته و طراحی کرده است، که ما و همه افراد دیگر آن خودرو را به عنوان یک ماشین “استثنایی” می شناسیم.

این شرکت شایعات را در این باره رد نمی کند، و همچنین گفته می شود که در نهایت نیز یک نسخه از موتور احتراقی موتور XJ جدید را نیز منتشر خواهد کرد.

این طرح ها شامل برنامه واحدهای مجتمع پلت فرم ماژولار معماری (MLA) جگوار لندروور می شود که این شرکت در نظر دارد تا از همه مدلهای دیزلی، بنزینی، الکتریکی و هیبریدی برای ماشین های لندروور خود پشتیبانی کند.

ظاهرا این ایده این است که این شرکت به مشتریان خود برای انتخاب نیرو گزینه های مختلفی را ارائه بدهد (الکتریکی، هیبریدی و سوخت بنزینی) و در عین حال وعده داده است که گزینه های الکتریکی را در مدل های جدید جگوار و لندرور به زودی معرفی می کند، که از سال 2020 معرفی و عرضه خواهند شد.

همچنین، جگوار از دولت انگلیس و سایر تولیدکنندگان خواسته است تا “تولید باتری گیگابایتی را برای کشور در نظر بگیرند”.

به گفته مدیر کل این شرکت، دکتر رالف اسپت (Ralf Speth)، “در صورت بروز باتری های قوی گیگابایتی در انگلستان، به تولید وسایل نقلیه الکتریکی نزدیک تر خواهیم شد، و همچنین برای مقابله با هزینه های اضافی و ایمنی واردات از خارج از کشور نیز مقرون به صرفه خواهد بود.”

برای مطالعه بیشتر ببینید که ماشین الکتریکی جدید جنسیس، یک خودرو مخصوص رانندگی های شهری، یا Waymo ماشین الکتریکی و خودران خود را به جاده های عمومی می فرستد و یا عملکرد و قیمت ماشین الکتریکی جدید مدل Y تسلا، نسبت به دیگر خودرو های برقی برتر دنیا، چگونه است؟

ویدیوها و مطالب مشابه