کاوشگر خورشیدی ناسا توسط موشک دلتا IV به فضا پرتاب شد

ناسا کاوشگر پارکر خورشیدی خود ر ا برای ماموریت نزدیک شدن به خورشید راه اندازی می کند. این پراب خورشیدی به اشعه های خورشید و گرمای شدید نزدیکتر خواهد شد تا اینکه بیشتر درباره عناصر خورشیدی که تکنولوژی های ما را تحت تاثیر می گذارند، اطلاعات جمع آوری کند.

4.5714285714286 از 5
از 7 رای
کاوشگر خورشیدی ناسا توسط موشک دلتا IV به فضا پرتاب شد

ناسا موفق به راه اندازی یک فضاپیما شده است که به عنوان سریع ترین شیء ساخته شده توسط انسان برای نزدیک شدن به خورشید تا نزدیک ترین حد ممکن طراحی شده است.

کاوشگر خورشیدی پارکر، روز یکشنبه از مرکز فضایی کندی فلوریدا در ساعت ۰۳:۳۱ دقیقه EDT و ۸٫۳۱ UMT به طور رسمی در ساعتهای ابتدایی صبح روز شنبه به پرواز در آمد.

این پراب توسط یک راکت بزرگ دلتا IV راه اندازی شد و به سمت آسمان به پرواز در آمد.

در طی سه دقیقه پس از راه اندازی، موشک ۳۳ مایل را با سرعت ۴۵۰۰ مایل در ساعت طی کرد و به حرکت درآمد و بعد از نیم ساعت راه انداختن، وزن سوختی به اندازه ۵,۰۰۰ lbs یا پوند در ثانیه مصرف می کرد.

مقصد این کاوشگر فضایی حاله قرمز اطرف خورشید است که به مدت زمان حدود دو دهه و در نهایت در حدود ۴ میلیون مایل (۶٫۴ میلیون کیلومتر) از فاصله سطح سیاره زمین قرار می گیرد.

این فاصبه در حدود ۴ درصد از فاصله بین زمین و خورشید است.

همچنین در طول راه، فضاپیمای داده ها را جمع آوری می کند تا برخی از اسرار بزرگ مربوط به خورشید را آزمایش و امتحان کند.

دانشمندان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکانیزم هایی هستند که موج های خورشیدی و ذرات باردار خورشید را به منظومه شمسی می فرستند که همچنین موجب ایجاد نور در زمین می شوند و یا تاثیراتی که موج های خورشیدی بر روی حاله اطراف زمین می گذارد و گاهی نیز به سیستم ها و فن آوری های ما خسارت و آسیب می زنند.

همینطور ابزارهای آزمایشی موجود در وسیله نیز ممکن است توضیح دهند که حاله اطراف خورشید چندین درجه نسبت به سطح  اصلی خورشید گرم تر و یا سرد تر است.

شاید برای ما مهمتر این باشد که علم فضاپیما پارکر Solar Probe به ما کمک کند تا احتمالا توانایی ما را برای پیش بینی وضعیت آب و هوای فضایی بهبود بخشد، همچنین با تشخیص و مطالعه بر روی شعله های خورشیدی که می تواند سیگنال های ماهواره ای را مختل کند، و در موارد شدید، حتی می تواند ترانسفورماتور را از بین ببرد و تاثیرات ذرات خورشیدی در شبکه های انرژی زمینی ما را مورد بررسی قرار دهد.

برای نزدیک شدن بیشتر به خورشید، کاوشگر با سرعت تا ۴۳۰ هزار مایل در ساعت (۷۰۰۰۰۰ کیلومتر بر ساعت) را طی می کند، احتمالا در این سرعت، فضاپیما تا نوامبر به خورشید برسد و دانشمندان امیدوارند تا اواخر سال اطلاعات اولیه را از پراب به دست آورند.

شما می توانید ویدئو این فضاپیما ناسا که  برای اولین بار به خورشید نزدیک می شود را مشاهده کنید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.