ناسا می خواهد تا ربات جستجوگر مریخی خود را بسازید

شرکت ناسا از مردم می خواهد تا ربات جستجوگر مریخی خود را بسازند. آزمایشگاه تولید نیروی محرک جت ساخت ربات جستجوگر ناسا چیزی در حدود چندین میلیارد دلار هزینه دارد، اکنون شما می توانید با استفاده از این منبع باز ربات Curiosity rover خود را بسازید.

ساخت ناسا ربات جستجوگر مریخی

این پلتفرم و عملکرد، برای یک شهروند خصوصی تنها مناسب و کارآمد نیست تا بتواند یک راننده واقعی مریخی ناسا را به اندازه یک ماشین برای خود درست کند و بسازد.

اما با کمک آزمایشگاه متحرک سازی جت ناسا، می توانید یک نسخه کوچک و بسیار شبیه به نمونه اصلی را برای کشف حیاط خلوت خود تولید کنید.

JPL Open Source Rover Project به شما همه چیزهایی که باید برای ساخت یک ربات جستجوگر کوچک بدانید را می گوید.

در حالیکه ساخت یک ربات کنجکاو و کاوشگر واقعی در آمریکا به میلیاردها دلار میرسد، ناسا تخمین می زند که می توانید آن را در حدود 2500 دلار (£ 1،900،  3،400 دلار استرالیا) با استفاده از قطعات خارجی جداگانه بسازید.

JPL طرح تفصیلی و کامل متن باز این ربات را در GitHub منتشر کرده است که می توانید آن را در این قسمت مشاهده کنید.

مطمئنن این مدل همانند نسخه اصلی در مریخ با دوام و مستحک نخواهد بود تا در هر شرایطی زنده بماند، اما برخی از ویژگی های کلیدی طراحی جستجوگر اصلی را شامل می شود، از جمله فرمان دادن و کنترل کردن شش چرخ و همچنین حالت تعلیق Rocker-Bogie. این سیستم تعلیق در هنگام لازم شدن در وسیله نقلیه، تمام چرخ ها را در تماس با زمین نگه می دارد.

ربات Rover کمی از رسبری پای (Raspberry Pi) به عنوان یک مغز استفاده می کند و می تواند برای کار، با طیف وسیعی از دستگاه های کنترلر از جمله یک کنترلر Xbox و یا یک برنامه Android مورد استفاده قرار گیرد.

مدل Rover خود را می توانید سفارشی کنید و می توانید آن را بسیار زیبا و با ظرافت بسازید.

JPL یک نسخه جالب را با یک چهره خندان زیبا به تصویر کشیده است، همانطور که در لینک بالا می دیدید.

همچنین شما می توانید مجموعه عکس های ربات کاوشگر مریخ ناسا را در اینجا مشاهده کنید. همینطور می توانید در این مطلب در مورد ربات کاوشگر ناسا که اخیرا در مریخ یک سنگ سخت را برای نمونه برداری یافته است، بعلاوه مجوعه عکس هایی از مریخ که توسط این ربات گرفته شده را ببینید.

هر کسی که در این پروژه شرکت کند، فرصتی برای توسعه مهارت های مربوط به ساخت، الکترونیک و نرم افزار برای ارتقاء ربات اصلی را خواهد داشت.

JPL می گوید که اکثر مهارت ها را می توان نسبتا سریع از تماشای فیلم ها و انجام تحقیقات در اینترنت برداشت.

همچنین ناسا امیدوار است که این برنامه های منبع باز الهام بخش ایجاد یک ناوگان بزرگ از ربات های جستجوگر باشد.

همچنین از سوی دیگر، می توانید Rover خود را با قابلیت های بسیار خوبی برای پیدا کردن نشانه های زندگی در اینجا بر روی زمین داشته باشد.

ویدیوها و مطالب مشابه