SpaceX در تلاش است تا ۱۲ هزار ماهواره اینترنتی را در مدار اطراف زمین راه اندازی و کنترل کند!

کمپانی SpaceX هنوز هم به جز سه ماهواره اینترنتی، کنترل همه ماهواره های خود را در اختیار دارد. باید گفت این خیلی بی نظیر، هیجان انگیز و خوب است، چرا که هزاران ماهواره در یک مقیاس بسیار بزرگ در مدارهای اطراف زمین به دور این سیاره آبی می چرخند و حتی شرکت SpaceX در تلاش است تا ماهواره های اینترنتی بسیار بیشتری را در مدارهای اطراف زمین راه اندازی و کنترل کند.

5 از 5
از 1 رای
SpaceX در تلاش است تا ۱۲ هزار ماهواره اینترنتی را در مدار اطراف زمین راه اندازی و کنترل کند!

به نظر شما ماهواره های اینترنتی StarLink SpaceX چگونه تقریبا یک ماه پس از راه اندازی خود در فضا به سر میبرند؟

اگر از SpaceX بپرسید، می گوید خیلی خوب.

این شرکت گزارش داد که با ۵۷ ماهواره از ۶۰ ماهواره پهنای باند اولیه خود در تماس است.

اگر چه مشخص نیست چه اتفاقی برای سه ماهواره معیوب دیگر رخ داده است، اما آنها در نهایت به زمین می افتند، زیرا گرانش آنها را به سمت خود می کشد.

SpaceX همچنین قصد دارد تا دو ماهواره عملکردی خود را از مدار خارج کند و به سمت فضا بفرستد تا آزمایشاتی را در این زمینه انجام دهد.

اما هنوز هم برای ماهواره های جدید Starlink اول کار است آن ها در ابتدای مسیر هستند.

اما همه این ها نشان می دهد که شما نمی خواهید تعداد زیادی از ماهواره های مرده و از کار افتاده را ببینید که در مدار زمین به دور این سیاره می چرخند و مدارهای زمین را احاطه می کنند.

نگرانی بیشتر از مقیاس بسیار بزرگ این ماهواره ها در مدارهای اطراف زمین است.

در نهایت، SpaceX امیدوار است که مجموعه ای از نزدیک به ۱۲،۰۰۰ ماهواره های اینترنتی خود را همانند یک صورت فلکی در مدار کنترل کند.

هیچ تضمینی وجود ندارد که SpaceX از میزان موفقیت یا موفقیت بهتری برای همه آنها برخوردار باشد.

میزان تلفات قابل مقایسه هنوز هم صدها ماهواره را در طول زمان تحت تاثیر قرار می دهد، که باعث افزایش خطر فرسایش فضای پایدار می شود.

خوشبختانه ماهواره ها برای همیشه باقی نخواهند ماند.

SpaceX در حال حاضر انتظار دارد که ماهواره ها به مدت پنج سال قبل از ورود به فضای خالی در مدار دوام بیاورند و سپس به سمت فضایی بی کران فرستاده شوند.

این فقط یک سوال در مورد این است که چه تعداد از این ماشین ها، به جای خراب شدن و از کار افتادن در روش های غیر قابل پیش بینی، به صورت غوطه ور در فضا قابل کنترل می باشند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که زمان سنج اتمی ناسا با همکاری SpaceX به زودی به فضا ارسال می شود، SpaceX موشک فالکون خود را مجدادأ برای آزمایش و حمل ماهواره ها به فضا می فرستد و یا موشک فالکون SpaceX در یکی از سخت ترین تجربه های این شرکت چگونه به فضا پرتاب شد؟

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.