اسپیس ایکس موشک فالکون خود را مجدادأ برای آزمایش و حمل ماهواره ها به فضا می فرستد

کمپانی اسپیس ایکس ایلان ماسک یک موشک فالکون دیگر را به فضا ارسال می کند. ماسک می گوید که بعد از یک آزمایش دیگر، سفر های فضایی شرکت خود را آغاز خواهد کرد. شما می توانید تلاش "چالش برانگیز" شرکت SpaceX برای ارسال راکت Falcon Heavy را به صورت آنلاین مشاهده کنید. این اولین راه اندازی موشک Falcon Heavy با استفاده مجدد از تقویت کننده های جانبی است که به زمین باز می گردند.

5 از 5
از 1 رای
اسپیس ایکس موشک فالکون خود را مجدادأ برای آزمایش و حمل ماهواره ها به فضا می فرستد

در سال گذشته، SpaceX اولین موشک فالکون خود را راه اندازی کرد، اما این شرکت ماموریت STP-2 امروز خود را یکی از ماموریت های “چالش برانگیز” در تاریخ خود توصیف کرده است.

این همچنین اولین راه اندازی موشک Falcon Heavy با استفاده مجدد از تقویت کننده های جانبی است که قبلا ۷۴ روز قبل در عملیات Arabsat-6A نیز از همین موشک فالکون استفاده شده بود.

بعد از ارسال موشک، و زمانی که بخش سخت افزاری خاموش می شود، این راکت با یک موتور چهار مرحله ای مجزا همراه است، که در چهار مرحله سوخت رسانی می کند، که در سه مدار جداگانه می ایستد و ماهواره های حمل کرده خود را رها سازی می کند، یک مانور فضایی عجیب و غریب و یک ماموریت بیش از شش ساعت که می تواند چشم های همه را خیره کند.

همینطور یک پنجره نمایش راه اندازی در یوتیوب قرار بود تا در ساعت ۱۱:۳۰ بعدازظهر به وقت آمریکا باز شود، اما ناسا و SpaceX اکنون آن را برای ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر (۱۱ صبح به وقت ایران) تنظیم کرده اند.

همچنین این پنجره برای نمایش ارسال و لانچ راکت ها، تا مدتی در دسترس خواهد بود و یک پنجره پشتیبان نیز فردا شب برای مرور همه اتفاقات ایجاد خواهد شد.

شما می توانید این نمایش را در پنجره یوتویب مامورت STP-2 Mission مشاهده کنید.

این پرواز همچنین به دلیل بارگیری موشک فالکون نیز بسیار مهم است، زیرا که شامل مواردی نظیر زمان سنج اتمی فضایی ناسا و ماموریت Green Propellant Infusion می باشد.

پس از راه اندازی، ما همچنین می توانیم تقویت کننده های دو طرف را نیز مشاهده کنیم که برای فرود به کیپ کاناورال در دریای مرکزی و مقر SpaceX باز می گردند و این نیز یکی دیگر از صحنه های خارق العاده این نمایش ها خواهد بود.

ببینید که SpaceX سه ماهواره فضایی را با راکت فالکون ۹ خود به فضا می فرستد!

برای مطالعه بیشتر ببینید که ماهواره فضایی Starlink شرکت SpaceX، مقدمه ای برای ارسال ده ها ماهواره به مدار و یا نمائی زیبا از کپسول دراگون SpaceX و اتصال آن به پایگاه بین المللی فضایی ISS.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.