اسپیس ایکس دومین راکت چند بار مصرف بلوک ۵ خود را به فضا فرستاد

کمپانی SpaceX همراه با راکت بلوک 5 فالکن 9 خود، که امروز به فضا فرستاده شد، ماهواره قابل ردیابی و دارای پهنای باند را نیز راه اندازی می کند و به فضا می فرستد. شرکت موشکی الون ماسک، با اتمام کارهای نهایی برای نصب بزرگترین ماهواره ارتباطی، موشک بلوک 5 خود را راه اندازی کرد.

4.6 از 5
از 5 رای
اسپیس ایکس دومین راکت چند بار مصرف بلوک ۵ خود را به فضا فرستاد

SpaceX تنها دومین موشک فالکون “بلوک ۵” خود را در فلوریدا در اوایل روز یکشنبه به ساعت محلی راه اندازی کرد و آن را با سنگینترین ماهواره تجاری که تاکنون ساخته شده بود، بارگیری کرده است.

انفجار جدید با تقویت کننده های تجاری تازه، از پایگاه هوایی کیپ کاناورال، در ساعت ۱:۵۰ بعد از ظهر انجام شد و ماهواره پهنای باند اینترنتی Telstar 18 Vantage نیز با آن ارسال شد، یک دستگاه ۱۵،۶۰۰ پوندی (۷،۰۷۶ کیلوگرم) که اتصال اینترنت به کاربران اینترنتی در آمریکا را فراهم می کند.

این فضاپیمای عظیم، ایده آل ومناسب به نام بلوک ۵ است که مدیرعامل این شرکت، Elon Musk ، آن را نسخه نهایی Falcon 9 نامیده است که قادر به سرعت بیشتر در هنگام بلند شدن بوده و همچنین آماده استفاده مجدد، تا ۱۰ بار، بدون بازسازی می باشد.

راه اندازی صبح روز یکشنبه، با فرود این راکت موفقیت آمیز بود که در پایگاه فضایی “البته، من هنوز دوستت دارم” که در اقیانوس اطلس مستقر است، فرود آمد.

SpaceX موشک اول را در ماه می راه اندازی کردکه در این مطلب می توانید در مورد آن بیشتر مطالعه کنید، همینطور در زیر می توانید ویدئویی از راه اندازی و لانچ این راکت را مشاهده کنید.

همانطور که قبل تر نیز در این مطلب، کمپانی SpaceX راکت های خود را آزمایش می کند، به موشکهای بازیافتی و استفاده مجدد راکت ها اشاره شده بود، اکنون نیز SpaceX دومین موشک قابل استفاده مجدد خود را لانچ می کند و به فضا می فرستد.

همچنین کمپانی SpaceX در هفته آینده در کالیفرنیا موشک سوم را راه اندازی خواهد کرد.

اولین پرواز مجدد هرکدام از سه موشک بلوک ۵ ،Falcon 9 هنوز اعلام نشده است.

اکنون SpaceX راه اندازی یک راکت بلوک ۵ دیگر از سری راکت های Falcon 9 را برای روز چهارشنبه از پایگاه نیروی هوایی Vandenberg  در کالیفرنیا برنامه ریزی کرده است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.