پهباد فضایی مخفی آمریکا با دو سال پرواز مستقل، رکوردی جدید را ثبت می کند!

هواپیمای فضایی مخفی نیروی هوایی ایالت متحده رکورد جدیدی را در پرواز خود ثبت و تنظیم می کند: 718 روز چرخش در مدار اطراف زمین. این یک پهباد یا هواپیما بدون سرنیشن خورشیدی است که می تواند به مدت زمان زیادی در جو و در از اطراف زمین پرواز کند. اما در اینجا یک سوال به وجود می آید، این پهباد مخفی آمریکایی در این مدت زمان طولانی در آن جا چیکار می کرده است؟

پهباد فضایی مخفی آمریکا با پرواز مستقل رکوردی ثبت

هواپیمای فضایی X-37B نیروی هوایی ایالات متحده از تاریخ 7 سپتامبر سال 2017 در حال چرخش در اطراف زمین بوده است و از آن زمان تا کنون، رکورد او از پرواز به مدت زمان 718 روز عبور کرده و رکورد قبلی خود که 717 روز ، 20 ساعت و 42 دقیقه پرواز بود را شکسته است.

در حالی که اطلاعات کم طبقه بندی شده ای در مورد این هواپیما بدون سرنشین X-37B شناخته شده و وجود دارد، ما فقط می دانیم که این پهباد می تواند به لطف صفحه های خورشیدی و عدم وجود خدمه انسانی، در چنین مدت زمان طولانی در جو کار کند.

نیروی هوایی آمریکا با اولین مأموریت “وسیله نقلیه برای آزمایش مداری یا (Orbital Test Vehicle) ” (OTV) که 224 روز به طول انجامید، مستقر کردن هواپیمای فضایی خود را با سرعت در سال 2010 آغاز کرد.

هر مأموریت پی در پی تا کنون تقریباً 200 روز بیشتر از پرواز قبلی به طول انجامیده است، بنابراین ماموریت فعلی OTV-5 ممکن است باعث شود تا این هواپیما برای چند ماه دیگر نیز در مدار بماند.

نمائی طراحی شده از پهباد مففی آمریکا در فضا

این روند افزایش استقامت برای این پهباد این سؤال را ایجاد می کند، که چرا نیروی هوایی به یک فضاپیما در مدار نیاز دارد تا برای بتواند سالها در جو باشد و هر زمان به او دسترسی پیدا کند.

روزنامه دیلی بیست (Daily Beast) گزارش داده است که پهباد X-37B “برای حمل بارهای آزمایشی توسط سنسورهای مختلفی طراحی شده است … مانند … دوربین های پیشرفته و سنسور های فناوری از انواع مختلف، حسگرهای الکترونیکی و رادارهای نقشه برداری زمینی”.

توانایی این هواپیما در حمل و نقل آسان آن هم با مدت زمان طولانی پرواز، به این معنی است که این هواپیما می تواند یک فرضیه ماهواره جاسوسی برای یک دوره آزمایشی باشد که به مدار فرستاده شده، سپس با اطمینان آن را برای هرگونه تنظیم به زمین باز می گرداند.

در صورت علاقه ویدئویی ببنید که روسیه پهباد جنگنده Hunter جدید خود را به نمایش می کشد!

مأموریت های OTV طبقه بندی شده اند، بنابراین توضیحات رسمی درباره آنچه هواپیما X-37B در آنجا انجام می دهد، وجود ندارد و این مبهم و تعجب اور است.

هواپیما بدون سرنشین مخفی آمریکا

مطابق برگه اطلاعات ماموریت عمومی این هواپیما، “اهداف اصلی X-37B دو گزینه است؛ یک، فناوری های فضاپیمایی قابل استفاده مجدد برای آینده آمریکا در فضا و دوم آزمایش های عملیاتی که می توانند به روی زمین بازگردند و مورد بررسی قرار گیرند.

همچنین ما شایعاتی را شنیده ایم که این پروژه آزمایشی برای ایجاد یک نیروی محرک خاص ساخته شده است که از یونها برای تولید رانش استفاده می کند.

با این حال اطلاعات دقیق در مورد این پهباد بزرگ و خودختار آمریکایی وجود ندارد و شاید در آینده ما خبرهای بیشتری را از آن بشنویم.

برای مطالعه بیشتر می توانید هواپیما بدون سرنشین غول آسا Stratolaunch مایکروسافت به پرواز در می آید! یا پهپاد جدید کمپانی بوئینگ با خلبان هوشمند می تواند بیش از 2 هزار مایل را طی کند و یا پایگاه فضایی ویرجین گالاکتیک به هواپیما دوقلو VMS Eve مجهز می شود! یا فروش اطلاعات سری پهباد آمریکایی توسط یک هکر به مبلغ 200 دلار را مشاهده کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه