SpaceX سه ماهواره فضایی را با راکت فالکون 9 خود به فضا می فرستد!

به صورت زنده تماشا کنید که شرکت SpaceX چگونه سه ماهواره را به فضا می فرستد. ماموریت رادار سات (Radarsat) در روز چهارشنبه (امروز) اتفاق می افتد، و راکت فضایی اسپیس ایکس محموله گرانبهایی را با خود به فضا حمل می کند. شرکت SpaceX با راکت فضایی فالکون 9 خود ماموریت ها فضایی فراوانی را انجام داده است و این نیز یکی دیگر از مامورت های فضایی این شرکت می باشد.

SpaceX سه ماهواره فضایی با راکت فالکون 9 فضا فرستد

کمپانی SpaceX متعلق به ایلان ماسک در روز چهارشنبه یک موشک Falcon 9 را از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا راه اندازی خواهد کرد و آن موشک فضایی حاوی ماهواره های اینترنتی آژانس فضایی کانادا است.

این رویداد به صورت زنده در کانال YouTube SpaceX پخش خواهد شد.

اگر بخواهید آن را تماشا کنید و به دنبال اتفاقات آن رویداد هستید، ما تمام جزئیات مورد نیاز شما را در اینجا داریم.

به گفته آژانس فضایی کانادا، سه ماهواره Radarsat که مانند جعبه های روبر (rubber) قدیمی هستند، اطلاعاتی را درباره سواحل و آبراهه های کشور برای کمک به کشتی های رانده شده در قطب شمال جمع آوری می کنند، یا راه حل های کشاورزی و آب و هوایی مناسب را در نظر می گیرند و یا به افرادی که اولین در خواست نجات را می دهند، در هر جایی کمک می کنند تا قابل ردیابی باشند.

ابعاد ماهواره ها به گونه ای است که تقریبا به اندازه یک خودرو تسلا مدل 3 بزرگ است، اما تنها نصف آنها وزن دارند.

در نهایت ماهواره ها در اطراف فاصله 600 کیلومتری (حدود 370 مایل) بالای زمین قرار می گیرند و به چرخش به دور مدارهای خود ادامه می دهند.

برای SpaceX، پرواز دیگری توسط موشک Falcon 9 صورت پذیرفت که کپسول خدمه دراگون را در ماه مارس به ایستگاه فضایی بین المللی برد.

در صورت علاقه ببینید که SpaceX و ناسا اولین تست ارسال کپسول خدمه دراگون به فضا را با موفقیت انجام می دهند و یا نمائی زیبا از کپسول دراگون SpaceX و اتصال آن به پایگاه بین المللی فضایی ISS.

این در حالی است که اولین تقویت کننده جت در حدود 10 دقیقه بعد از عملیات، به زمین باز می گردد و در پایگاه وندنبرگ فرود می آید.

زمان راه اندازی در روز چهارشنبه، 12 ژوئن (22 خرداد) در ساعت 7:17 ب.ظ به وقت آمریکا یا 6:47 بعد از ظهر به وقت ایران می باشد و در 13 دقیقه بعد به پایان می رسد.

همانند بسیاری از راه اندازی ها و لانچها، یک پنجره جدید پشتیبان در یوتیوب 24 ساعت بعد باز خواهد شد، در تاریخ 13 ژوئن یا 23 خرداد، که تمامی حوادث روز قبل را به نمایش می کشد.

ماهواره ها در حدود 54 دقیقه به پرواز خود ادامه خواهند داد.

اگر بخواهید این رویداد را بعد نیز تماشا کنید، SpaceX در حال راه اندازی یک webcast است. پخش آن 15 دقیقه بعد از بروزرسانی ها آغاز خواهد شد.

پس از ماموریت رادارسات، SpaceX راکت فضایی Falcon Heavy را برای سومین بار در ماموریت STP-2 راه اندازی خواهد کرد.

این رویداد برای روز 24 ژوئن (3 تیر) برنامه ریزی شده است. (در 25 ژوئن با یک نسخه پشتیبان تهیه می شود)

این به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه های تاریخی SpaceX محسوب می شود و تلاش خواهد کرد تا مجموعه ای از ماهواره ها را به مدار زمین برای وزارت دفاع آمریکا اعزام کند.

با ارائه پرواز های Falcon Heavy در این ماموریت، این نخستین موفقیت برای SpaceX خواهد بود که چندین آزمایش با این راکت فضایی به خوبی برگزار شده است.

برای مطالعه بیشتر ببنید که ماهواره فضایی Starlink شرکت SpaceX، مقدمه ای برای ارسال ده ها ماهواره به مدار، یا راکت قابل بازیافت Falcon 9 شرکت SpaceX برای بار سوم به فضا فرستاده شد.

ویدیوها و مطالب مشابه