ربات کاوشگر ناسا در مریخ، افزایش سطح گازی را گزارش می دهد که مربوط به زندگی است

ربات کاوشگر مریخی ناسا افزایش سطح گازی را در مریخ نشان می دهد که امکان دارد مربوط به زندگی باشد. افزایش گاز متان نشان می دهد ممکن است فعالیت های آلی در این سیاره وجود داشته باشد. گاز متان که نشان دهنده زندگی است می تواند از فعالیت های میکروبی و آلی تولید شده باشد.

ربات کاوشگر ناسا مریخ افزایش گازی گزارش مربوط زندگی

در مورد علائم بالقوه زندگی در مریخ باید گفت که تا به حال ناامید کننده بوده است، اما کشف اخیر ممکن است کمی بیشتر توجه ها را به خود جلب کند.

نیویورک تایمز متوجه شده است که ربات کاوشگر Curiosity ناسا سطوح متفاوتی از متان، گاز را که به طور معمول توسط زندگی به دست می آید را شناسایی کرده است.

این مقدار هنوز هم بسیار ناچیز و کم است و گفته می شود که 21 قسمت در میلیارد است، اما این سه برابر بیشتر از مقداری است که ربات کاوشگر در طی یک افزایش در سال 2013 بر آورد کرده است.

گزارش شده است که اپراتورهای کاوشگر ناسا به اندازه کافی شگفت زده شده اند تا مطالعات منظم برنامه ریزی شده را متوقف کنند تا اطلاعات را پیگیری کنند و منتظر بمانند تا یافته های بیشتر که قرار است در روز 24 ژوئن به مقصد برسد را مشاهده کنند.

فقط تا کنون آنچه که متان تولید می کند مشخص و روشن نشده است.

این می تواند زندگی اخیر میکروبی یا حتی فعلی (احتمالا زیرزمینی) را نشان دهد، اما همچنین می تواند واکنش های زمین گرمایی یا متان های قدیمی باشد که سرانجام به سطح رسیده اند.

یک نظر قطعی این است که این گاز به نسبت اخیرا ظاهر شده است، بر اثر واکنش با نور خورشید و مواد شیمیایی مولکول ها بعد از گذشت قرن ها.

اگر دانشمندان می توانند حضور متان را تأیید کنند، چالش بیشتری برای یافتن راه هایی برای مطالعه بیشتر آن نیز در پیش رو است.

ربات کاوشگر مریخی 2020 و سایر وسایل نقلیه آینده به دنبال یافتن مواد تشکیل دهنده زندگی خواهند بود، اما نه برای بررسی امکان زندگی موجود.

مدت زمان طولانی این است که یک اعلامیه قطعی در مورد آنچه که گاز نشان می دهد وجود داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر ببینید: عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات، یا فضاپیما Insight ناسا از شرایط ابری جو سیاره مریخ گزارش می دهد! و یا آیا ناسا واقعا در مریخ آثاری از زندگی پیدا کرده است؟

ویدیوها و مطالب مشابه