ایلان ماسک از موتورهای موشکی جت فضاپیما شرکت اسپیس ایکس رونمائی می کند

ایلان ماسک موتور موشک Raptor خیره کننده شرکت SpaceX خود را به نمایش می گذارد. موتور رپتور طراحی شده است تا فضاپیما مسافرتی این شرکت را به همسایه قمری خودمان یعنی ماه و بسیار فراتر از آن، در کهکشان ها، ببرد. با ما همراه باشید تا با پروژه سفرهای فضایی ایلان ماسک بیشتر آشنا شوید.

ما می دانیم که فضاپیما نسل بعدی کمپانی SpaceX متعلق به ایلان ماسک چگونه به نظر خواهد رسید.

شما می توانید نمائی از مدل نهائی فضاپیما مسافرتی شرکت SpaceX ایلان ماسک را مشاهده کنید.

در حال حاضر ما یک نگاه جدید به موتور رپتور این فضاپیما را نیز مشاهده خواهیم کرد، که یک روز آن را از سیاره ما لانچ و به فضا ارسال می کند، و یک نمایش عالی از اولین تست لانچ فضاپیمای خود را نیز به نمایش خواهد گذاشت.

Elon Musk در اواخر روز قبل تصاویری را در حساب توییتر خود منتشر کرد که یک موتور Starship Raptor را نشان می دهد و گفت SpaceX در حال آماده سازی برای آتش زدن و راه اندازی آن در شعبه شرکتی خود در تگزاس است.

یکی از تصاویر که یک کارگر ایستاده در نزدیکی این موتور را نشان می دهد، به ما درک خوبی از مقیاس آن و اندازه غول پیکر آن را نشان می دهد. همچنین شما می توانید ببینید که راکت فضایی فوق عظیم کمپانی SpaceX برای سفرهای فضایی آماده می شود.

موتور موشکی رپتور برای سال ها در حال توسعه و آماده سازی است، اما Musk در ماه دسامبر گفت که آخرین نسخه “radically redesigned” و یا “به طور اساسی طراحی شده” آن همین نمونه است.

Musk چند جزئیات جادویی را در مورد موتور و نیروی محرک آن گفت و در مورد اینکه این فضاپیما چگونه می تواند با نهایت سرعتی که دارد به سمت ماه برود، صحبت هایی کرد.

هدف رسیدن به ماه یک رویداد و روخداد بسیار مهم برای زمین و زمینیان است.

SpaceX و Musk در سال گذشته اعلام کردند که یوسوکو میزوا (اYusaku Maezawa)، یک میلیاردر طراح ژاپنی، تمامی صندلی ها را برای یک ماموریت سفر فضایی سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده این شرکت، برای سفر در اطراف ماه خریداری کرده است.

ببینید که SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

Musk می گوید فضاپیما Starship جدید در نهایت دارای هفت موتور جدید است.

SpaceX در حال حاضر یک نمونه “اولیه” از فضاپیما ضد زنگ استیلی را برای آزمایش های لانچ و تیک آف و تست های فرود در اختیار دارد و امیدوار است تا اواسط سال جاری یک نسخه از فضاپیما خود را به مدار اطراف زمین بفرستد و باز گرداند.

همچنین ماسک به طور آشکار با طرفداران SpaceX در توییتر ارتباط برقرار کرده است.

یکی از آنها پرسید آیا او در گذشت زمان، به طراحی این موتور موشکی، به راحتی دست پیدا کرده است و یا به سختی به این طراحی دست یافته است؟

ماسک پاسخ داد: “خب، اشتباهات گذشته من تاثیر گذار اما به نظر بسیار خفیف بوده، به ویژه آنهایی که من به اشتباه فکر می کردم که هوشمندانه تر فکر می کنم”.

فضاپیمای جدید در نهایت با یک موشک فوق العاده سنگین که قبلا به عنوان راکت بزرگ فالکون (BFR) شناخته می شد، متصل می شود.

راکت Super Heavy فالکون تا ۳۱ موتور رپتور را استفاده خواهد کرد، اگرچه Musk می گوید احتمالا تست های اولیه شامل موتورهای کمتری خواهد بود.”زیرا در صورت انفجار بسیار خطرناک است”.

برای طالعه بیشتر ببینید که راکت قابل بازیافت Falcon 9 شرکت SpaceX برای بار سوم به فضا فرستاده شد.

Musk همچنین در ۳ فوریه چند فیلم از آزمایش راه اندازی موتور موشک ها را در حساب توییتر خود آپلود کرد، بدون این که در مورد آن ها چیزی بگوید، اما مطمئنن زمانی که آن آماده روشن شدن می شود شما اصلا دوست ندارید که در پشت و اطراف آن باشید.

در زیر می توانید ویدئو مربوطه از راه اندازی خارق العاده این موتور موشکی شرکت اسپیس ایکس را مشاهده کنید:

ایلان ماسک آینده ای را پیش بینی می کند که در آن فضاپیماها قادرند تا انسان ها را به سوی مریخ حمل کنند و همچنین امیدوار است تا به ایجاد یک پایگاه در این سیاره قرمز نیز کمک کند.

در ماه ژانویه SpaceX با مشکلاتی روبرو شد، زمانی که بادهای سریع در تگزاس مخروط موشکی را از نمونه اولیه فضاپیما جدا کردند و ماسک گفت که چندین هفته طول می کشد تا آسیب را تعمیر کنند.

در عین حال، Musk به آزمایش تست حرارت و در حال حاضر آماده سازی Raptor شرکت خود نگاهی می اندازد، و نشان می دهد که توسعه فضاپیما Starship به سرعت در حال حرکت رو به جلو است.

SpaceX باید راکت خود را چندین بار تست کند، اگر بخواهدتا تاریخ ۲۰۲۳ پیشنهاد خود را برای سفر به دور ماه ارائه دهد.

شما در زیر نیز می توانید ویدئویی از شاهکار مهندسی ایلان ماسک، راکت مسافربری SpaceX Falcon Heavy را که قبل تر در مدل های دیگر تست شده است را مشاهده کنید:

برای مطالعه بیشتر ببینید که پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش، جاده زیر زمینی ایلان ماسک در LA تست و آزمایش می شود، Elon Musk از راه اندازی نیروی فضایی ترامپ حمایت می کند و یا فضاپیما نیو شپرد شرکت Blue Origin برای تست های بیشتر آماده می شود.


نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.