کاوشگر ژاپنی هایابوسا 2 با موفقیت در ماموریت قبلی خود، به سیارکی دیگر می رود

کاوشگر ژاپنی Hayabusa 2 دوباره موفق می شود تا بر روی یک یک سیارک دیگر فرود آید، این فضاپیما در ماه آوریل 2019 یا فروردین همین سال، یک دهانه کوچک آتش فشانی را در ماموریت قبلی خود و در سیاره Ryugu منفجر کرده است و اکنون به ادامه تحقیقات خود بر روی سیارک های دیگر ادامه خواهد داد.

کاوشگر ژاپنی هایابوسا 2 با موفقیت ماموریت سیارکی رود

در ماه فوریه (بهمن سال 1397)، دومین کاوشگر فضایی ژاپنی، روی سیارک Ryugu، برای جمع آوری نمونه هایی که به زمین بازگردانده می شود، فرود آمد.

امشب، کاوشگر هایابوسا 2 تلاش خود را برای جمع آوری نهایی انجام می دهد، جایی که سعی خواهد کرد تا موادی را جمع آوری کند که از یک دهانه ای که با مواد منفجره در ماه آوریل منفجر کرده است، موادی را جمع آوری کند و به زمین بازگرداند.

قبل تر نیز گفته می شد که کاوشگر ژاپنی Hayabusa 2 به سیارک مورد نظر خود رسید.

این کاوشگر جالب قبل تر سعی کرده بود تا به سبکی خاص سطح سیارک Ryugu را لمس کند، این فضاپیما همچون یک گلوله تانتالیومی به سطح سیارک برخورد می کرد و در هنگام برخورد مقداری از گرد و غبارهای سیاره را در حدود یک ثانیه، به خود جذب می کند.

سپس نیز با منفجر کردن یک دهانه اتشفشانی و جمع آوری نمونه های مورد نظر، این فضاپیما آماده بوده است تا این سیاره را ترک کند.

فرض بر این است که همه چیز خوب پیش رفته است، برنامه این بوده است که در نهایت، این فضاپیما بر روی سیارک Minerva II2 مستقر شود، و سپس در سال نوامبر یا دسامبر، سفر طولانی خود برای بازگشت به زمین را آغاز می کند.

متاسفانه ما ویدیو از رویدادهای Ryugu را تماشا نکرده ایم، اما ویدئویی از مرکز کنترل مأموریت وجود دارد، جایی که می توانید واکنش دانشمندان ژاپنی را به این واقعه فرود جدید کاوشگر هایابوسا 2 بر روی سیاره Minerva II2 را ببینید.

سازمان JAXA یا همان سازمان هوا و فضا ژاپن فرود این کاوشگر را تاکید کرده است و Hayabusa 2 دوباره بر روی سیارکی دیگر فورد آمده و تایید شده است که این ماموریت موفقیت امیز بوده.

در صورت علاقه ببینید که ربات کاوشگر ناسا در مریخ، افزایش سطح گازی را گزارش می دهد که مربوط به زندگی است، کاوشگر یوتو-2 چینی در سمت تاریک ماه، مواد معدنی تازه ای را کشف کرده است! و یا کشف تمامی 4 هزار سیارک شناخته شده توسط ناسا را در یک ویدئو ببینید!

ویدیوها و مطالب مشابه