ناسا قبل از ماموریت رفتن به ماه تا سال 2024، دوازده پروژه پشتیبانی را راه اندازی می کند!

ناسا در حال حاضر و تا قبل از ماموریت های ارسال مسافران خود به ماه تا سال 2024، بر روی 12 پروژه نجومی دیگر کار می کند که می توانند در آینده نقطه عطفی برای کمک به این مامورت اصلی ارسال مسافران به ماه باشند. یکی از آنها به عنوان یک ربات کاوشگر روور به نام MoonRanger شناخته می شود که وظیفه شناخت بهتر ماه را بر عهده دارد.

ناسا ماموریت رفتن ماه 2024 دوازده پروژه پشتیبانی اندازی

ناسا طی ماه های گذشته برنامه های پروژه Artemis خود را جمع بندی کرده و امیدوار است تا به ماموریت ارسال مسافر به ماه خود تا سال 2024 بازگردد.

ناسا مدت هاست که فضاپیمای انسانی را به سطح ماه نفرستاده است.

اما پس از معرفی کردن و تائید اولین ارائه دهندگان سرویس های تجاری ماه خود، ناسا اکنون 12 پروژه علمی و فناوری را انتخاب کرده است، که با وفاداری به زمین و زمینیان کمک خواهند کرد، تا در سال 2024 این سازمان بتواند سفرهای ارسال انسان به ماه خود را دوباره از سر گیرد.

در صورت علاقه ببینید که سازمان ناسا امروز فضاپیما مسافربری Orion خود را تست و آزمایش می کند و یا SpaceX و ناسا اولین تست ارسال کپسول خدمه دراگون به فضا را با موفقیت انجام می دهند.

12 پروژه برای مطالعه ماه، در آماده سازی بازگشت انسان ها به سیاره ماه در چند سال آینده کمک خواهند کرد، به عنوان مثال، یک پروژه به نام MoonRanger، نقشه های 3D از سطح ماه را ایجاد می کند که برای شناخت و درک بهتر سطح ماه بسیار کارآمد است.

از طرفی نیز شرکت Astrobotic قرارداد 5.6 ملیون دلاری را با ناسا ​​امضا کرده است که برای ساختن یک هواپیمای مستقل سبک وزن، که همچنین یک سیستم ارتباطی طولانی مدت برای اکتشافات در ماه است، همکاری می کنند.

یکی دیگر از پروژه هایی که Heimdall نامیده می شود، همانطور که شما ممکن است از نام آن حدس بزنید، یک سیستم دوربین است که به ما کمک می کند تا ویژگی های محیط شناسی ماه را بسیار بهتر درک کنیم.

این نیز برای چشم انداز احتمالی فرودو ارسال، خطرات ترافیکی برای فضاپیماهای ارسالی ما و ارسال وسایل نقلیه آینده به ماه، بسیار موثر خواهد بود.

اکثر ابزارهای دیگر بیشتر به ترکیبات ماه، جریان هوا و گرما و سایر خواص دیگر ماه نگاه می کنند.

با این حال، تلکسوپ ها نیز با تصویربرداری از اشعه ایکس هلیوسفرهای محیط قمری، عکسهایی از بادهای خورشیدی را دریافت خواهند کرد.

حتی بعضی از ابزارهای جدید ارسال شده از اجزای ماموریت های قبلی نیز استفاده می کنند.

ماهواره Magnetotelluric Sounder از یک مغناطیس سنج ساخته شده برای فضاپیمای MAVEN برای مطالعه میدان های الکتریکی و مغناطیسی ماه استفاده خواهد کرد.

در همین حال، آزمایش الکترومغناطیسی سطحی ماهواره از موج فضاپیما MAVEN و ماموریت های دیگر برای نظارت بر پدیده های الکترومغناطیسی روی سطح ماه استفاده خواهند شد.

توماس Zurbuchen، مدیر ارشد مأموریت علمی ناسا در واشنگتن، گفت: تمام 12 پروژه در سال 2021، از طریق طرح خدمات بارگیری تجاری ماهانه ناسا، در پروازهای آینده راه خود را به سطح ماه پیدا خواهند کرد.

او همچنین افزود: “محموله های انتخاب شده ماهانه نشان دهنده نوآوری های پیشرفته و استفاده از پروازهای اولیه از طریق پروژه خدمات تجاری ما است. هر کدام نشان دهنده ابزار علمی جدید یا نوآوری تکنولوژیکی هستند که از اهداف اکتشاف علمی و انسانی پشتیبانی می کنند و بسیاری از برنامه های کاربردی گسترده تر برای مریخ و فراتر آن را ارائه خواهند داد.”

برای مطالعه بیشتر ببینید که SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند، اولین تست سفر فضایی شرکت ویرجین گاتالیک موفقیت آمیز بوده است! یا تیم ژاپنی Interstellar با موفقیت اولین راکت مخصوص سفرهای فضایی خود را لانچ می کند! و یا جف بزوس، ثروتمند ترین مرد جهان، چه برنامه هایی برای سفر فضایی در سر دارد؟

ویدیوها و مطالب مشابه