سازمان ناسا امروز فضاپیما مسافربری Orion خود را تست و آزمایش می کند

ببینید که سازمان NASA سیستم راه اندازی فضاپیما مسافربری Orion خود را در ساعت 7 صبح ET به وقت آمریکا (14:30 به وقت ایران)، تست و آزمایش می کند. در این آزمایش اطمینان حاصل خواهد شد که این کپسول فضایی می تواند بعد از ارسال به فضا، فضانوردان را با خیال راحت به زمین بازگرداند.

سازمان ناسا فضاپیما مسافربری Orion تست آزمایش

قبل از اینکه کپسول Orion فضانوردان را به ماه ببرد، ناسا ابتدا باید اطمینان حاصل کند که مسافرانش 100 در صد ایمن باشند، مخصوصا در صورتی که همه چیز طبق برنامه به پیش نرود.

در واقع، آژانس هوایی ناسا امروز، 2 جولای یا 11 تیر، این سیستم را برای تست پرتاب فضاپیما خود آماده می کند.

صبح امروز ناسا نسخه آزمایشی این فضاپیما را از کیپ کاناورال در فلوریدا راه اندازی کرد و اجازه داد تا ارتفاع حدود شش مایل با سرعتی بیش از 1000 مایل در ساعت حرکت کند، قبل از آغاز روند اصلی پرواز.

هنگامی که این کار انجام می شود، برای فرود آمدن در اصل موتور مربوط به فرود آن روشن می شود و ماژول یا فضاپیما را از تقویت کننده های جت کنار می کشد و جدا می کند، در حالی که یک مانیتور کنترل نگرش مسئول آن است که آن را در موقعیتی قرار دهد تا بتواند به خوبی به زمین بازگردد.

کل پروسه تنها سه دقیقه طول می کشد، اما ناسا مجبور است زمان بیشتری را صرف خرابی داده ها کند، که شامل سنسور 900 کپسول، از جمله میکروفون و ابزارهای دما و فشار می شود.

Mark Kirasich، مدیر برنامه Orion، در اینباره توضیح داد:

“این تست بسیار مهم است. سیستم فرود فضاپیما ما یک ویژگی ایمنی کلیدی برای یک فضاپیما است، آن از اعضای خدمه که در هواپیما پرواز می کنند، در طول بخش چالش برانگیز ماموریت که مرحله صعود و فرود است، محافظت می کند.”

کانال راه اندازی آزمایش در ساعت 7 صبح به وقت آمریکا و 2 بعد از ظهر به وقت ایران نمایش داده می شود و تا ساعت 11 صبح آمریکا به مدت چهار ساعت ادامه خواهد یافت.

ناسا پوشش زنده این رویداد را در ساعت 6:40 بعد از ظهر آغاز خواهد کرد و شما می توانید تمام آن را در وب سایت این آژانس هوایی مشاهده کنید و یا از طریق این لینک وارد کانال یوتیوب شوید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که موشک فالکون SpaceX در یکی از سخت ترین تجربه های این شرکت چگونه به فضا پرتاب شد؟ و یا کوچکترین سیارک نزدیک به زمین توسط فضاپیما TESS ناسا یافت شد!

نودی 4 سال پیش

از چه منابعی استفاده کردین؟

مهدی نظری 4 سال پیش

سلام، منبع خبر وبسایت engadget.com بوده

ویدیوها و مطالب مشابه