ایلان ماسک می گوید هوش مصنوعی (AI) می تواند شغل ها را در آینده تسخیر کند

ایلان ماسک معتقد است که هوش مصنوعی AI می تواند شغل های انسانی را غیر ضروری و بی معنی کند. او توصیه می کند که نوشتن نرم افزار AI را برای کار کردن، یاد بگیرید، البته تا زمانی که هوش مصنوعی این کار را نیز خودش انجام دهد. ایلان ماسک در این باره می گوید، هوش مصنوعی بسیاری از شغلهای آینده را بی معنی خواهد کرد و بسیاری از شغل های اینده می تواند به ربات ها و هوش مصنوعی تعلق گیرد.

ایلان ماسک هوش مصنوعی AI شغل آینده تسخیر

ایلان ماسک (Elon Musk)، موسس کمپانی های تسلا، اسپیس ایکس و بورینگ، ممکن است یکی از بزرگترین نام های شناخته شده در زمینه تکنولوژی و فن آوری باشد، اما دیدگاه های وی درباره اینکه هوش مصنوعی چه تاثیری بر شغل های اینده می گذارد، چندان هم لطیف و ملایم نیست.

مدیرعامل تسلا روز پنجشنبه در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی در شانگهای گفت: “هوش مصنوعی شغل ها را بی معنی و غیر ضروری می کند.”

او در ادامه افزود: “احتمالاً آخرین کاری که بر روی کره زمین باقی خواهد ماند نوشتن نرم افزار AI است، و سپس در نهایت هوش مصنوعی AI نیز می تواند نرم افزار خود را بنویسد.”

بله، هم اکنون هوش مصنوعی نیز وجود دارد که زبان برنامه نویسی خود را تولید کرده و این تکنولوژی توانایی های بی نظیری مانند، هوش مصنوعی AI اشیاء را در تاریکی شناسایی می کند، استفاده از هوش مصنوعی در پشتیبانی تلفنی کمپانی گوگل، یا یک هوش مصنوعی در مدت ۲۰ دقیقه رانندگی یاد گرفت و یا تیم هوش مصنوعی AI در سری بازی های Dota 2، تیم های انسانی را در هم کوبیدند.

ماسک به مردم پیشنهاد كرد كه مواردی مانند مهندسی، فیزیك، هنر یا مشاغلی را انتخاب كنند كه افراد را در تعامل با یكدیگر قرار می دهد.

وی گفت: “مردم اساساً از تعامل با یکدیگر لذت می برند. بنابراین اگر شما روی چیزی کار می کنید که افراد یا مهندسی را درگیر کند، احتمالاً رویکرد خوبی در آینده است.”

در مورد اینکه آیا هوش مصنوعی AI شغل اینده ما را به عهده خواهد گرفت بحث های زیادی وجود دارد.

با یک گزارش در اوایل سال جاری، مشخص شد که روبات ها تا سال 2030 می توانند در یک چهارم مشاغل ایالات متحده جایگزین انسان ها شوند.

علاوه بر این، این گزارش حاکی از این است که مشاغل با “کارهای فیزیکی و شناخت های قابل پیش بینی” آسیب پذیر ترین شغل ها هستند، در حالی که کسانی که خلاق تر می باشند و نیاز به مهارت های اجتماعی بالاتر یا آموزش عالی دارند، از تصرف هوش مصنوعی مصون تر می باشند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که هوش مصنوعی AI چگونه عکاسی با دوربین های موبایل را ارتقاء داده است، فیسبوک، گوگل و دیگران برای ارزیابی بنچمارک های هوش مصنوعی همکاری می کنند و یا ۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان.

ویدیوها و مطالب مشابه