کاوشگر 2020 ناسا با آزمایشات بیشتر برای سفر به مریخ آماده می شود!

ببینید که ربات کاوشگر 2020 جدید ناسا برای سفر به مریخ آماده می شود و می تواند بازو مجهز شده خود به یک کلاهک با وزن 88 پوند (40 کیلوگرم) را به راحتی جابه جا کند. بازو و کلاهک این کاوشگر رورور 2020 ناسا می تواند نمونه های سنگ و خاک را از سطح مریخ برای آزمایشات بیشتر جمع آوری کند. ربات روور کاوشگر مریخ ناسا در حال حاضر برای سفر به این سیاره سرخ، تا سال 2020 آماده و آزمایش می شود.

در طی ماه های گذشته، آزمایشگاه تحرکات جت ناسا (NASA's Jet Propulsion)، چرخ ها، پاها، بازو و سایر اجزای این ربات کاوشگر مریخ را در برنامه آماده سازی این ربات برای مجموعه ای از آزمایشات که قبل از سفر به سیاره سرخ نیاز دارد، نصب کرده و آماده کرده اند.

همانطور که قبل تر نیز گفته می شد که ربات کاوشگر مریخی جدید ناسا برای سفر به سیاره قرمز آماده می شود.

در یکی از این تست ها این ربات کاوشگر مریخی ناسا از بازو 7 فوتی یا 2 متری خود برای به حرکت در آوردن یک کلاهک 88 پوندی (40 کیلوگرمی) استفاده می کند، که بر روی بالای بدنه نصب شده است.

تیم "مریخ 2020" این آزمایش را در 19 جولای (ماه تیر) انجام داده است.

این اولین باری است که آنها توانستند دست بازو این ربات را تماشا کنند که کلاهک سنگین را به طور همزمان حرکت می دهد، چیزی که رورور باید آن را بارها و بارها در سیاره مریخ انجام دهد.

ربات کاوشگر مریخ 2020 به شدت اهمیت دارد، زیرا با دوربین های HD و مجموعه وسیعی از سنسورها و ابزارهای علمی، از جمله مکانیسم سوراخ کردن با مته مجهز شده است و می تواند آزمایشات جدید را به ارمغان بیاورد.

در حالی که گرانش و نیروی جاذبه در مریخ تنها 38 درصد از سیاره ما است، تیم زمینی هنوز مطمئن نشده است که بازو به اندازه کافی محکم و قوی است یا خیر، تا بتواند کار خود را در آنجا به راحتی انجام دهد، در حال که آن را با پنج موتور الکتریکی و پنج مفصل خاص طراحی کرده اند.

بازو و کلاهک این ربات رورو باید هماهنگ باشند، زیرا آنها با یکدیگر در مریخ کار می کنند.

آنها مسئول حفره کندن، تجزیه و تحلیل و جمع آوری نمونه هایی از سازه های زمین شناسی جالب بر روی سطح مریخ هستند.

هر گونه نمونه سنگ یا خاکی که آنها جمع آوری کنند در یک ماموریت آینده به زمین باز می گردد.

دیو لوین (Dave Levine)، یکی از مهندسان طراح ربات کاوشگر مریخ 2020، گفت:

"این اولین فرصتی بود که ما شاهد هماهنگی بازو و کلاهک بوده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که همه چیز به عنوان عملکرد خوب به پیش رفته است، اینکه هیچ مشکلی رخ نمی دهد و یا در غیر این صورت هیچ چیز مانع عملکرد صحیح سیستم نشود."

اگر همه چیز با توجه به برنامه ریزی به پیش برود، ربات کاوشگر برای ماه مارس سال 2020 به مریخ ارسال می شود و در ماه فوریه سال 2021 بر روی سطح مریخ خواهد نشست.

شما می توانید تست بازو این ربات کاوشگر خاص ناسا را در زیر مشاهده کنید:



برای مطالعه بیشتر ببینید که ربات کاوشگر ناسا در مریخ، افزایش سطح گازی را گزارش می دهد که مربوط به زندگی است، کاوشگر ژاپنی هایابوسا ۲ با موفقیت در ماموریت قبلی خود، به سیارکی دیگر می رود و یا کاوشگر یوتو-۲ چینی در سمت تاریک ماه، مواد معدنی تازه ای را کشف کرده است!

... توضیحات کامل