چرا فرود اینسایت ناسا بر روی مریخ یک دستاورد بی نظیر است؟

چرا فرود فضاپیما و کاوشگر اینسایت ناسا بر روی سیاره مریخ یا همان مارس یکی از دستاوردهای بی نظیر انسانی بوده است؟ فرود کاوشگر InSight ناسا بر روی مریخ در این هفته نتیجه سالها کار و ریاضیات بسیار دیوانه کننده و گسترده کارکنان ناسا بوده است، که همه آن محاسبات برای چند دقیقه در فضا غوطه ور شدند.

4.8333333333333 از 5
از 6 رای
چرا فرود اینسایت ناسا بر روی مریخ یک دستاورد بی نظیر است؟

فقط ۵۰ سال پیش، فرود بر روی یک سیاره دیگر برای ما انسان ها یک رویا بود.

این روزها، احساس می کنیم که می توانیم برای یک فنجان چای یا قهوه گرم به آنجا برویم و برگردیم.

دانشمندان ناسا پس از نیم قرن، بعد از اینکه تعدادی از فضانوردان در ماه فرود آمده بودند، در این هفته با فرود فضاپیمای InSight در مریخ، به ما نشان دادند که چقدر پیشرفت کرده اند و می توانند جهان پیرامون ما را بسیار بهتر به ما معرفی کنند.

قبل تر نیز گفته می شد که یک رویدادی خارق العاده برای پخش زنده فرود کاوشگر InSight ناسا در مریخ در راه است که شما می توانید برای اطلاعات بیشتر همین مطلب لینک شده را مشاهده کنید.

اما برخلاف فرود ماه، سخت ترین بخش این مأموریت، فرود سریع از طریق عبور با سرعت بالا از جو مریخ، باز کردن چتر نجات، استقرار پایه و فرود یا تاچ دون ( touchdown) بر روی سطح مارس بوده است که فضاپیما اینساست با دستان خود توسط کنترل های خارجی خودش آن را به اتمام رسانده است.

شما در زیر می توانید ویدئویی طراحی شده از زمان بین اولین برخورد با جو مریخ، و لحظه فرود ایمن این فضاپیما را مشاهده کنید همانطور که ناسا آن را بدون ارسال هیچ گونه اطلاعات ورودی در آن زمان از زمین انجام داد، و این واقعا شگفت انگیز است.

از محاسبات پیچیده گرفته تا دستورات دقیق که باید از قبل در فضاپیمای اینسایت پیش برنامه ریزی می شدند، کاوشگر InSight یک پیروزی از دستاوردهای انسانی بوده است و نشانه اینکه تا کنون چقدر در سفر به فضا پیشرفت کرده ایم.

و می توان گفت که ما تازه شروع کرده ایم.

گفته می شود که کاوشگر و جستجوگر اینسایت ناسا برای حفاری و سنجش خاک مریخ، همچنین سنجش لرزه های فضایی و گرمای داخلی این سیاره به مریخ فرستاده شده است تا بتواند اطلاعات بیشتری را از گذشته دنیا و نحوه شکل گیری دنیا برای ما بیان کند.

اما فراتر از همه ماشین آلات و ریاضیات، برجسته بودن و خاص بودن فرود، در سمت انسان ها اتفاق می افتاد.

هیچ چیز بهتر از تماشای یک عمر کار نیست که نتیجه آن چند ثانیه طول بکشد و ببینید که هوشمندترین افراد جهان مشتاقانه در انتظار هستند تا بعد از موفقیت کامل جشن می گیرند.

شما می توانید اولین عکس کاوشگر InSight ناسا، بعد از فرود بر روی سیاره مریخ را در همین قسمت لینک شده مشاهده کنید.

و شما می توانید سری کامل برنامه whatch this space را در یوتیوب برای اطلاعات بیشتر در مورد این فضاپیما و سفرهای فضایی را ببینید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.