ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ

فضاپیمای کوچک NASA نخستین دیدار خود را از مریخ برداشت. ماهواره کوچک و خوش فرم CubeSat ناسا اولین نوع از نمونه های خود است که برای گرفتن عکس و تحقیقات بیشتر به سمت مریخ می رود. MarCO-B ناسا یکی از ماهواره های CubeSat، مریخ را می بیند و آن از این فاصله دور یک سیاره گرد نورانی می باشد.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ

یک نقطه بسیار کوچک قرمز رنگ یک نقطه عطف بزرگ برای یک فضاپیمای کوچک ناسا است.

یکی از فضاپیماهای دوقلو Marco CubeSat ناسا، تصویری برجسته از مریخ را به سوی نزدیک شدن به این سیاره سرخ به ارمغان آورد.

آزمایشگاه پیشرانش و نیروی محرک جت ناسا در روز دوشنبه این تصویر را به اشتراک گذاشت، هرچند CubeSat در ابتدا سه هفته پیش و در تاریخ ۲ اکتبر این صحنه را گرفته بود.

هر ماهواره CubeSat چیزی در حدود به اندازه یک کیف است.

CubeSat ها یک نوع ماهواره کوچک و جمع وجور مربعی برای تحقیقات فضایی هستند که از تعدادی از واحدهای ۱۰ × ۱۰ × ۱۰ سانتی متر ساخته شده اند.

CubeSats دارای قسمت های بیش از ۱٫۳۳ کیلوگرم در هر واحد نمی باشد و اغلب از یک شلف (shelf) برای قرار دهی اجزاء الکترونیک و ساخت آنها استفاده می کنند.

MarCO-A به اسم “EVE” نامیده می شود در حالی که MarCO-B به عنوان “Wall-E” شناخته می شود، از دوقولو های ماهواره های CubeSat می باشند.

این دوقلوها در ماه می به عنوان بخشی از ماموریت مریخ ناسا راه اندازی شدند.

شما می توانید در این بخش ربات کاوشگر ناسا در مریخ و یافتن یک سنگ سخت برای نمونه برداری را ببینید و یا در مورد اینکه ناسا می خواهد تا ربات جستجوگر مریخی خود را بسازید مطالعه کنید.

همینطور ببینید که ناسا می گوید برای اولین بار در تاریخ بشر، خورشید را لمس می کنیم و یا برای جلوگیری از نابودی زمین، ناسا به سیارک ها حمله می کند.

در اینجا نیز می توانید ویدئو یی از اولین باری که ناسا فضاپیما مخصوص خود را به نزدیکی خورشید می فرستد را مشاهده کنید.

اکنون MarCO-B نخستین فضاپیما CubeSat است که به فضای عمیق رانده می شود و ناسا کنجکاو است تا ببیند آیا دستگاه های ارزان قیمت در سفر مرسوم به مریخ زنده خواهند ماند یا خیر.

ناسا قصد دارد فضاپیمای خود را آزمایش کند تا ببیند آیا می تواند به عنوان یک رله ارتباطی در طول ماموریت Insight Lander در اواخر نوامبر به سطح مریخ فرود آید و مورد استفاده قرار گیرد.

تصویر برداری از مریخ برای تست توانایی های تصویربرداری ماهواره CubeSat بوده است، هنگامی که MarCO-B تصویر را برداشت، این سیاره در حدود ۸ میلیون مایل (۱۲٫۸ میلیون کیلومتر) از او فاصله داشته است.

Cody Colley مدیر ماموریت MarCO-B گفت: “فاز cruise و ابتدائی مأموریت همیشه دشوار است، باید منتظر زمانی بود که آنها می آیند تا تمام پیروزی های کوچک را به دست آورید. در نهایت دیدن یک سیاره قطعا یک پیروزی بزرگ برای تیم ما بوده است”.

بیشتر بخوانید: جیمز وب، تلسکوپ فضایی ناسا، آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد، NOAA: سال ۲۰۱۷، گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای.

برای مطالعه بیشتر: برخی از دانشمندان و اخترشناسان معتقد اند که پلوتو یک سیاره است و نه یک سیارک! SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

MarCO-B در اواسط ماه می نیز به زمین و ماه نگاه کرده بود و تصویری از آن ها را ثبت کرده بود که در زیر مشاهده می کنید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.