رویدادی خارق العاده: پخش زنده فرود کاوشگر اینسایت ناسا در مریخ

فرود فضاپیما InSight مریخ ناسا به ما اجازه می دهد تا برای یک روز یک دانشمند هوا و فضا و یا دانشمند موشکی باشیم. پس از سالها کار توسط روشن ترین ذهن ها در جهان، همه ما می توانیم ارزیابی دستاوردهای انسانی شرکت ناسا را جشن بگیریم، هنگامی که کاوشگر InSight در روز دوشنبه یعنی امروز در مریخ فرود می آید. انتظار میرود که فرود InSight بر روی سطح مریخ تنها شش دقیقه طول بکشد.

4.2666666666667 از 5
از 15 رای
رویدادی خارق العاده: پخش زنده فرود کاوشگر اینسایت ناسا در مریخ

بسیاری از ما همانند خود من علوم راکتی و موشکی را مطالعه نکرده ایم، همچنین ممکن است برای پیوستن به تیم موشکی MIT دعوت نشده باشیم ( با من که هنوز تماسی گرفته نشده :D).

اما در روز دوشنبه، یعنی امروز، درست مثل هر کس دیگری در سراسر جهان، ما فرصتی برای زنده تماشا کردن صحنه های هیجان انگیزی از ماموریت ناسا برای فرود جستجوگر InSight در مریخ خواهیم داشت که دانشمندان موشکی سازمان ناسا این موقعیت و دستاورد را فراهم کرده اند.

قبل تر نیز در مورد نمایش فرود کاوشگر مریخی InSight ناسا، در سطح مریخ (مارس) خبر هایی موجود بود.

InSight کوتاه شده (اکتشافات داخلی با استفاده از مطالعات لرزه ای، زمین شناسی و حمل و نقل حرارتی) می باشد که برای یادگیری در مورد سرزمین سیاره سرخ، همان مریخ، و نحوه شکل گیری آن، به این امید که در مورد ریشه های سیاره خودمان بیشتر از قبل بدانیم، طراحی و آماده شده است.

این کاوشگر سطح مریخ را بسیار عمیق تر از ربات کاوشگر قبلی ناسا دریل می کند تا در مورد Marsquakes و گرما داخلی این سیاره اطلاعات بیشتری به دست آورد.

Marsquakes لرزه هایی هستند که در سطح مریخ رخ می دهند و جنبه فضایی دارند.

این کاوشگر، در نهایت با ارسال سیگنال های رادیویی قوی به سمت زمین، به ما نشان خواهد داد که مریخ در مدار خود چگونه حرکت می کند. (در نهایت به ما درباره ترکیب هسته این سیاره می گوید)

در زیر می توانید ویدئویی طراحی شده از فرود این کاوشگر مریخی در سطح سیاره مارس یا همان مریخ را تماشا کنید:

همچنین از طریق این لینک در یوتیوب نیز می توانید فرود این فضاپیمای جدید در سطح مریخ، که امشب، ۵ آذر (۲۶ نوامبر) می باشد، را تماشا کنید.

اما قبل از اینکه آزمایشات در مورد سطح مریخ شروع شوند، InSight باید فرود آید.

محاسباتی که فرود این فضاپیما را برآورد می کنند نیز در جای خود پدیده ای هستند. (فقط کافیست تا از یک دانشمند ناسا بپرسید، البته اگر به آن ها دسترسی دارید)

پس از شش ماه زوم در محیط های فضایی و رصد فضا، فرودگر InSight در شش دقیقه به مریخ می رود و بر روی سطح آن فرود می آید.

این کاوشگر با سرعت ۱۲،۳۰۰ مایل در ساعت (۵٫۵ کیلومتر در هر ثانیه) وارد جو فضایی مریخ می شود، در یک زاویه کاملا محاسبه شده ۱۲ درجه، تا اطمینان حاصل شود که با عبور از جو مریخ نمی سوزد و یا از جو به طور کامل به بیرون پرتاب نمی شود.

نحوه مهندسی و طراحی که به ساخت فضاپیمای InSight رسیده است، حیرت انگیز و جالب است، و برای اشخاص و مردم پشت سر این پروژه، که سال ها برای توسعه، راه اندازی و فرود این مأموریت در یک سیاره دیگر، کار کرده اند یک چیز الهام بخش می باشد.

اما امروز، نیازی نیست تا ما یکی از دانشمندان بخشی از این پروژه عظیم باشیم، تا بتوانیم این رویداد بسیار عالی را جشن بگیریم.

همه ما می توانیم از طریق اینترنت در خانه های خود این رویداد را مشاهده کنیم، زیرا انسان ها به یک چیز شگفت انگیز دست یافته اند.

ما هنگامی که InSight وارد فضای مریخ می شود، نفس خود را در سینه نگه می داریم و منتظر تایید فرود موفق آن هستیم.

من که نمی توانم صبر کنم..

شما می توانید فرود InSight را در روز دوشنبه ۲۶ نوامبر، یعنی امروز، در ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب در وب سایت ناسا، یوتیوب، توییتر و یا فیس بوک آن تماشا کنید.

برای مطالعه بیشتر: فضاپیماهای وویجر ناسا، در خارج از منظومه شمسی، ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ.

همینطور ببینید که SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند و یا آیا ناسا واقعا در مریخ آثاری از زندگی پیدا کرده است؟

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.