تخلیه آب 450 هزار گالنی ناسا، آزمایش برای راه اندازی فضاپیماهای غول پیکر خود

تماشا کنید که چگونه سازمان فضایی ناسا 450،000 گالن آب را در 1 دقیقه تخلیه می کند، این واقعا مقدار زیادی آب است که برای پرتاب فضاپیما ها و راه اندازی های سنگین مورد استفاده واقع می شود.

تخلیه آب ناسا

کمپانی ناسا 450 هزار گالن آب را در عرض 1 دقیقه از منطقه راه اندازی و لانچ راکت های فضایی خود خارج و تخلیه می کند.

شرکت NASA آن را “حفاظت از سوپاپ احتراق تحت فشار و سیستم آب سرکوب سر و صدا” نامیده است و این واقعا یک چشم انداز بسیار خارق العاده است.

سوپاپ تحت فشار (IOP) یک موج فشار نامنظم تولید شده توسط احتراق جامد است، حفاظت از منطقه بارگیری و راه اندازی ساختار راکت های فضایی از این طریق انجام می شود.

همچنین سیستم سرکوب صدا نیز با بررسی ها: یک سیستم سرکوب صدا  بر روی پد ها و پلت فرم سیار پرتاب و لانچ نصب شده است تا از آسیب دیدن مدار و بارهای آن از انرژی صوتی تولید شده در طول liftoff محافظت کند.

فقط آن را در عمل تماشا کنید:

در عرض چند دقیقه، سیستم حدود 450،000 گالن آب را آزاد می کند و آب را تا فاصله 100 پا یا حدود 30 متر به هوا می فرستد.

هدف دیگر: کاهش شدید میزان گرما و انرژی تولید شده توسط پرتاب راکت ها می باشد.

برای شفاف سازی بیشتر، این مقدار آب برای پر کردن یک استخر شنا المپیک مورد نیاز است و 450 هزار گالن آب می تواند استخر را فقط کمی از سر خالی بگذارد.

این آزمایش در تاریخ 15 اکتبر در مرکز Pad 39B فضایی کندی در فلوریدا راه اندازی شد و برای آماده سازی برای اکتشافات فضایی ماموریت Mission-1 انجام شد که قرار است در ماه ژوئن سال 2020 راه اندازی شود.

این اولین پرواز فضایی بدون مسافر از سیستم راه اندازی فضایی ناسا با یک موشک بزرگ است، که ناسا برای بیش از یک دهه بر روی آن کار کرده است، و آن قوی ترین تقویت کننده ای است که برای راه اندازی و لانچ راکت های غولپیکر فضایی تاکنون ساخته شده است.

مطالعه بیشتر: تلسکوپ فضایی Chandra همانند هابل، به حالت ایمن می رود! و یا ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد!

بیشتر بخوانید: SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند، کاوشگر خورشیدی ناسا توسط موشک دلتا IV به فضا پرتاب شد.

شما همچنین می توانید گزارش NOAA از سال ۲۰۱۷ و گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای را در این قسمت لینک شده ببینید و مطالعه کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه