نمایش فرود کاوشگر مریخی InSight ناسا، در سطح مریخ (مارس)

ناسا اولین پرواز به مریخ فضاپیما یا کاوشگر جدید خود را بعد از شش سال مجدادأ به نمایش می کشد، و در اینجا تمام مکان هایی است که می توانید آن را تماشا کنید... این تصویر زیر یک نمایش شبیه سازی شده از کاوشگر InSight ناسا است، که قرار است در سطح مریخ فرود آید.

نمایش فرود کاوشگر مریخی InSight ناسا مریخ مارس

از زمانیکه ما در جلوی تلویزیون، یک پادکست نمایشی و یا سایت ها نشستیه ام تا یک فرود خوب بر روی “مریخ” را تماشا کنیم، مدتها گذشته است.

اما تقویم خود را به راه بیاندازید، زیرا ناسا در روز سه شنبه اعلام کرد که قرار است تا فضاپیما InSight خود را که در 26 نوامبر در سیاره سرخ مریخ فرود می آورد را در تلویزیون ناسا و وب سایت خود، و همچنین توییتر و فیس بوک خود قرار دهد و به نمایش بکشد.

آخرین بار که ناسا یک فرود را پخش کرد، شش سال پیش بود، و برای مشاهده صحنه های هیجان انگیز فضایی ساخته شد: ربات کاوشگر و جستجوگر (Curiosity rover) ناسا به یک شکل چشمگیر وارد سطح مریخ شد و حرکت کرد.

شما می توانید گالری مجموعه عکس های ربات کاوشگر مریخ ناسا را در این بخش لینک شده مشاهده کنید و همینطور می توانید ببینید که ربات کاوشگر ناسا در مریخ یک سنگ سخت برای نمونه برداری را یافته است.

همچنین ببینید که ناسا می خواهد تا ربات جستجوگر مریخی خود را بسازید.

InSight در 5 ماه می راه اندازی و لانچ شد و اگر این عملیات موفقیت آمیز باشد، این اولین فضاپیمای ناسا خواهد بود که بعد از ربات کاوشگر ناسا Curiosity که در سال 2012 به مریخ فرستاده شده است، بر روی مریخ فرود خواهد آمد.

ناسا می گوید ماموریتش این است که “درون و عمق” سیاره مریخ را مطالعه کند.

همینطور آژانس فضایی گفت که این داده ها “به دانشمندان کمک می کند تا شکل گیری همه دنیای سنگی، از جمله دنیای خود ما را بهتر درک کنند”.

یکی دیگر از ابزارهای ناسا برای مریخ ExoMars Rover است، اما راه اندازی آن کمی طولانی تر شده است.

این فضاپیما در سال 2020 باید لانچ و پرتاب شود، و مأموریت آن: جستجو برای نشانه های زندگی است.

در زیر می توانید مجموعه عکس های تحقیقاتی ربات کاوشگر Curiosity rover ناسا را مشاهده کنید:

در اینجا مشاهده کنید که آیا ناسا واقعا در مریخ آثاری از زندگی پیدا کرده است؟

همینطور در این بخش نیز می توانید سیاره مریخ قبل و بعد از طوفان گرد و غبار اخیر را مشاهده کنید.

برای همه چیزهایی که باید بدانید، در مورد اینکه چگونه می توانید فرود در ماه InSight را در 26 نوامبر ببینید، به اینجا سر بزنید.

بیشتر بخوانید: برای اولین بار در تاریخ بشر، خورشید را لمس می کنیم و یا ویدئویی ببینید از اولین بار که ناسا فضاپیما مخصوص خود را به نزدیکی خورشید می فرستد.

برای مطالعه بیشتر: وجود یک سیاهچاله غول پیکر در مرکز کهکشان راه شیری، کهکشان ما! کاوشگر خورشیدی ناسا توسط موشک دلتا IV به فضا پرتاب شد، ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ و یا SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

ویدیوها و مطالب مشابه