۸ ایده علمی و تخیلی که ممکن است خیلی زود به واقعیت تبدیل شوند (+تصاویر)

همچنان که جهان، کهکشان و هستی رو به جلو و به سمت دنیایی بی کران از شگفتی ها و عجایب پیش می روند، تکنولوژی در عرصه های مختلف به ما انسان ها کمک می کند تا با جهان اطراف خودمان بهتر و راحت تر ارتباط برقرار کنیم و حداقل بتوانیم این دنیای عیجب و غریب را کمی بهتر بشناسیم. همچنین فناوری ها و دستاوردهای خارق العاده امروزی می توانند به ما کمک کند تا بتوانیم بسیاری از اقدامات را بسیار بهتر و سریع تر انجام دهیم و در نهایت برای هر آنچه که در پیش رو داریم آماده باشیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا فناوری های علمی در این زمینه ها که به ما بسیار کمک می کنند و حتی پیش تر می توانستند به عنوان یک ایده غیر ممکن مطرح شوند را بررسی کنیم و ببینیم که چگونه به واقعیت نزدیک و نزدیک تر می شوند.

4.3181818181818 از 5
از 22 رای
(رای دهید)
۸ ایده علمی و تخیلی که ممکن است خیلی زود به واقعیت تبدیل شوند (+تصاویر)

بازگشت عجیب ماموت های پشمالو و بزرگ

دانشمندان توانسته اند با مدیریت دنباله ژن نسل ماموت ها، یک ژنوم ماموت پشمالو تقریبا کامل را به دست آورند و برنامه هایی برای بازگرداندن یک نسخه کلون شده (cloned) یا همسان سازی شده از این حیوانات باستانی را در سال های آتی در نظر دارند، نه به منظور نمایش آن، همانند “جهان و پارک ژوراسیک”، بلکه به عنوان بخشی از یک طرح گسترده تر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و محیطی و شناسایی دقیق تر دلیل منقرض شدن این نسل بزرگ از جانوران.

احیای گونه هایی از موجودات که مدت زمان طولانی است که منقرض شده اند، تنها یکی از چندین ایده های به ظاهر غیرممکن است که در چند دهه آینده در معرض تبدیل به واقعیت قرار گرفته است.

رفت و آمد با سواری های فراصوت

درست همانطور که قطارهای فوق العاده سریع MagLev به صورت بالقوه کار خودشان را در آسیا شروع کرده اند، مفاهیم حمل و نقل از قبیل پروژه Hyperloop ایلان ماسک نیز در ایالات متحده شروع به ساخت کرده است. (اکنون فقط آن را آزمایش می کنند)

شما می توانید در مورد پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش، بیشتر بخوانید.

اما تعداد انگشت شماری از دیگر استارت آپ ها نیز در حال کار بر روی یک پروژه عظیم برای یک قطار در حال حرکت در یک لوله در واقعیت هستند.

برای استفاده از این نمونه تکنولوژی ها اطمینان حاصل کنید که ایمنی، بودجه و تصویب های دولتی در همه جا آن قرار گرفته است.

این می تواند بزرگترین پیشرفت برای رفت و آمد فوق العاده سریع در دهه های آینده باشد، زیرا مشخص است که این فناوری در آستانه قرار گرفتن برای آماده سازی و تحمیل به جامعه واقع شده است.

در صورت علاقه ببینید که جاده loop زیر زمینی شرکت Boring در لس آنجلس راه اندازی می شود.

اینترنت در همه جا … به معنای واقعی کلمه

تصور کنید همه چیز، در همه جا آنلاین است … حتی هوا 😀

تراشه های RFID در یک اسلاید در نزدیکی یک خط سیاه ضخیم نشان داده شده اند، این خط یک موی انسان است که در زیر میکروسکوپ بزرگنمایی شده است، این تراشه ها نیز یک تکنولوژی از سال ۲۰۰۶ می باشند.

تا سال ۲۰۲۶، این تراشه های هوشمند گرد و غبار مانند، می توانند در اطراف و در باد رها شوند، تا به طور مداوم آب و هوا و دیگر شرایط جوی را از طریق اتصال به اینترنت اندازه گیری کنند. ما حتی ممکن است آنها را با نفس به داخل بدن خود بکشیم و از آنها بعنوان حسگرهای بیومتریک استفاده کنیم.

همچنین ببینید که نسل جدید ارتباطات بی سیم ۵G در راه است تا سرعت شما را افزایش دهد و یا نسل ۵G، تحولی در ارتباطات بیسیم و تکنولوژی های گوناگون.

پیدا کردن “زمینی دیگر”

تلسکوپ فضایی که دهها سال پیش ساخته شده است، به ما یک بینش جدید انقلابی داده، از این که چگونه دیگر سیارات مشترک، از جمله بسیاری مانند خودمان، در جهان وجود دارند.

نسل جدیدی از تلسکوپ ها به زودی در دسترس ما خواهد بود که ابزارهایی برای ردیابی شواهدی از زندگی فراتر از زمین را در اختیار ما قرار می دهد … اگر زندگی در خارج وجود داشته باشد.

در صورت علاقه می توانید مشاهده کنید که Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود!

همچنین برخی از ستاره شناسان و اختر شناسان در جستجوی راهی هستند که در دهه های آینده امیدوار باشند که بتوانند به یک ستاره در آسمان اشاره کنند و به فرزندان خود اعلام کنند که آن یک سیاره دور به عنوان “زمینی دیگر” است.

ببینید که دو سیاره خورشیدی شبیه به زمین، مناسب برای زندگی در آینده و یا آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد.

دوستان مصنوعی دیگر چیز بدی نیستند

هوش مصنوعی ممکن است ما را نجات دهد یا ما را نابود کند، بستگی دارد که شما این سوال را از چه کسی بپرسید.

اما احتمالا در آینده ای نزدیک، با چشم انداز به اشتراک گذاشته شده توسط برخی از شرکت ها مانند Google و یا فیلم اسپایک Jonze به نام “Her و یا مجموعه سریال دنیای غرب (Westworld)، ما شاهد این خواهیم بود که به زودی یک هوش مصنوعی AI با ما معاشرت و رفت آمد می کند.

توسعه ی AI در حال حاضر در حال پیشرفت است که به اندازه کافی عقل و توانایی زبانی برای دوست بودن با ما را در اختیار ربات ها قرار می دهد، و یا شاید حتی چیزهایی بسیار بیشتر…

ببینید که CIMON ربات AI فضانورد، با فضانوردان ایستگاه فضایی ISS بحث و گفت و گو می کند. در صورت علاقه ۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان را ملاحظه کنید.

در آینده، ماشین ها شما را رانندگی می کنند

به آرامی، اما مطمئنا، ماشین های خود راننده و خودمختار کمتر غیر معمولی و بیشتر واقعی تر می شوند.

قوانین برای اینکه شرکت های بیشتری شروع به تست طرح های خود کنند، به تصویب رسیده اند. اما آیا آنها هرگز به بیش از یک چیز تازه و جدید تبدیل می شوند؟

ایلان ماسک و دیگران قطعا چنین فکر می کنند.

همچنین گفته می شود که انگلستان اتوبوس ها و تاکسی های خودران را به خیابان های شهرهای خود می آورد.

اتومبیل های Tesla ماسک در حال حاضر قادر به ویژگی های خودکار و خودران است که گامی واضح به سمت استقلال خودرو ها می باشد، و ماسک دنیای تحت سلطه ماشین های خودران و مستقل را فقط ۲۰ سال یا بیشتر در آینده می بیند.

در مورد ارتقاء قابلیت Autopilot در ماشین های خودران Tesla و برنامه خدمات دهی این شرکت، سیستم راننده اتوماتیک Waymo تاکنون ۸ میلیون مایل آزمایش شده است، Uber با آزمایشات مجدد و نکات ایمنی جدید، اتوموبیل های خودران را به جاده ها می آورد مطالعه کنید.

زندگی (خیلی) طولانی تر

بنیانگذار گوگل، لری پیج، در میان بسیاری از افراد در دره سیلیکون و فراتر از آن، معتقدند که مبارزه با پیری واقعا یک موضوع مهندسی است.

شرکت گوگل در کالیفرنیا آزمایشگاه های خود را برای درمان “پیری” تعیین کرده است، و ری کرزویل (Ray Kurzweil)، مدیر معروف مهندسی گوگل، معتقد است که ما می توانیم در طول چند دهه آینده، جاودانه شویم، حداقل به صورت دیجیتالی و رباتی.

این ممکن است در Silicon Valley یک موضوع مهم به نظر برسد، اما همچنین اخیرا مطالعات علمی امیدوار کننده ای در مورد نحوه دستکاری ژن ها یافت شده است که می توان ژن ها را “خاموش” کرد و یا حتی روند پیری را تغییر داد.

در صورت علاقه ببینید که گوگل ۲۰ ساله شد و در همین حین، همچنان نیز با چالش های فراوانی سر و کار دارد.

معدن های فضایی

شاید این ناتوانی ما باشد که ما فراتر از پارادایم و چهار چوب ذهنی خودمان را نمی بینیم و شاید هم به دلیل شرایط فعلی باشد که ما در آن زندگی می کنیم یا با آن رشد کرده ایم، اما بسیاری از فیلم های حماسه ای علمی تخیلی مثل “Dune” و “جنگ ستارگان” در واقع در مورد تجارت و استخراج منابع طبیعی در فضا هستند، نه چیزی بیشتر و با ذهنیت بالا و آینده نگر تر، چون می توان گفت که معادن فضایی در گوشه و جایی از همین نزدیکی ها در جهان قرار دارند.

این که آیا تلاش برای دریل کردن پائین ماه یا دست یابی به سیارک ها برای فلزات گرانبها آن ها، اگر اعتقاد داشته باشید، و یا حتی به دست آوردن آب، امروزه وجود دارد، باید گفت برخی از شرکت های بزرگ با پولی که در اختیار دارند در حال انجام و شروع و راه اندازی آزمایشات اولیه برای ارسال فاضپیماهای خود به فضا می باشند.

ببینید که Elon Musk، با یک تغییر نام، فضاپیما مسافرتی شرکت SpaceX خود را آماده می کند! و یا کمپانی Virgin Galactic به دنبال ارسال مسافران به فضا است.

برای مطالعه بیشتر: لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی، وجود یک سیاهچاله غول پیکر در مرکز کهکشان راه شیری، کهکشان ما!

رای شما به "۸ ایده علمی و تخیلی که ممکن است خیلی زود به واقعیت تبدیل شوند (+تصاویر)" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن